Pustki: Gra z Mapą i kompasem 🗓

0
609

W sobotę miłośnicy poszukiwania punktów kontrolnych, pochowanych w leśnych ostępach, spotkają się na Pustkach Cisowskich-Demptowie.

Zapraszamy na kolejną edycję aktywności “Gra z mapą i kompasem”. W sobotę miłośnicy poszukiwania punktów kontrolnych, pochowanych w leśnych ostępach, spotkają się na Pustkach Cisowskich-Demptowie. Poziom trudności jak zawsze dostosowany zostanie do indywidualnych preferencji, a wybraną trasę będzie trzeba pokonać w godzinach od 9.00 do 13.00.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją na naukę nawigacji w terenie i czytania mapy. Do odnalezienia będą punkty kontrolne w formie tak zwanego scorelaufu. Jest to odmiana orientacji, podczas której każdy uczestnik ma za zadanie potwierdzić punkty kontrolne w dowolnej kolejności, ale w określonym czasie. Tylko od niego zależy wybór wariantu oraz ilość i kolejność zaliczanych punktów.

Gra z mapą i kompasem to gra terenowa na orientację dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny. Na mecie na zawodników czekać będą pamiątkowe medale.

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled aktywnie Pustki Cisowskie