Pustki Cisowskie: nowy kompleks sportowo-rekreacyjny

0
785

Na terenie zlokalizowanym przy byłym domu dziecka między ulicami Demptowską i Skarbka powstanie nowoczesna przestrzeń sportowo-rekreacyjna.

29 kwietnia wszczęto przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych.

Pod urządzeniami zostanie wykonana nawierzchnia bezpieczna. Nie zabraknie stołu do tenisa oraz stolików do gry w chińczyka i młynek. Ścieżka żywiczno-mineralna będzie pełnić funkcje miejsca do nauki jazdy na wrotkach i rolkach. Teren zostanie wyposażony w nowe oświetlenie. Całość dopełnią elementy małej architektury oraz zieleń w postaci nowych nasadzeń, m.in. róży niskopiennej, kosodrzewiny czy czosnku olbrzymiego.

W zakresie inwestycji planowane jest stworzenie bardzo bogatej i różnorodnej przestrzeni sportowo rekreacyjnej. Kompleks zawierać będzie m.in. tor dla rolkarzy, boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz rozbudowę boiska do koszykówki o nawierzchni poliuretanowej. Pojawią się również elementy siłowni zewnętrznej, street workout oraz plac zabaw złożony z piaskownicy ze stolikiem, huśtawki podwójnej i bocianiego gniazda, ścianki wspinaczkowej i tyrolki – informuje na stronie GCS Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Inwestycja jest efektem wspólnej pracy GCS i Rady Dzielnicy, która została zainicjowana przez mieszkańców poprzez propozycje złożone w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego – dodaje.

oprac. Paweł Musiał