Gdynianie, pokażcie swoje miasto!

0
284

Jeszcze tylko do 8 maja możesz zgłosić swoje zdjęcie, dźwięki lub filmy na nową wystawę „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”.

Muzeum Miasta Gdyni czeka na ciekawe spojrzenia gdynian na własne miasto, które pokażą, jak Gdynia zmieniała się na przestrzeni lat – na przykład w zestawieniu z fotografiami z archiwum. To szansa na współtworzenie wyjątkowej ekspozycji, która pojawi się w Galerii Klif.

Nie musisz być zawodowym filmowcem, fotografem czy dźwiękowcem, żeby wziąć udział w tworzeniu wyjątkowej audio-wizualnej opowieści o własnym mieście. Wystarczy zapał, dobre oko (lub ucho) wytężone na zmiany i odrobina inspiracji.

To już ostatni moment – jeszcze tylko do 8 maja (niedziela) Muzeum Miasta Gdyni czeka na sygnały od gdynian, którzy uwieczniają swoje miasto w różnych formach. Placówka zbiera fotografie, dźwięki i filmy dotyczące zmian i rozwoju Gdyni oraz portu – tak zebrane materiały zbudują wyjątkową wystawę pod tytułem „LUDZIE \ MIASTO \ PORT” w gdyńskiej Galerii Klif. To kontynuacja innej ekspozycji, „MORZE \ MIASTO \ PORT”, która jest dostępna w budynku Muzeum Miasta Gdyni.

Główne założenie przy tworzeniu ekspozycji jest takie, aby to właśnie mieszkańcy, korzystając ze swojej codziennej perspektywy i spostrzeżeń uwiecznili Gdynię, którą obserwują na co dzień – wśród portowego zgiełku, szumu fal, dźwięków mew krążących nad budynkami czy wszystkiego, co tworzy klimat i charakter nadmorskiego miasta. Inspiracją mogą być na przykład archiwalne fotografie, które można znaleźć w cyfrowym archiwum www.gdyniawsieci.pl – w końcu nic nie wciąga tak, jak obserwowanie, co zmieniło się w konkretnym miejscu.

Każdy ma szansę umieścić swoje zdjęcie, film lub nagranie dźwiękowe na wystawie, która w Galerii Klif ma pojawić się jeszcze w czerwcu tego roku. Do 8 maja zgłoszenia można wysyłać na adres e-mail zgloszeniedowystawy@muzeumgdynia.pl – w tytule wiadomości: Zgłoszenie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”.

Poniżej informacje dotyczące poszukiwanych przez muzealników materiałów:

Fotografia

Uchwyć miasto na fotografii, pokaż nam port gdyński widziany Twoimi oczami. Porównaj zrobione przez Ciebie zdjęcie z fotografią archiwalną dostępną w archiwum cyfrowym www.gdyniawsieci.pl.

Pokaż nam jak zmieniło się miasto, jak wybrane przez Ciebie miejsce wygląda dziś, a jak kiedyś zostało uwiecznione na fotografii.Możesz wysłać max. 3 zdjęcia, w pliku jpg lub tiff, w rozdzielczości 300 dpi, w formacie możliwym do wydruku (A5 lub A3), na adres mailowy: zgloszeniedowystawy@muzeumgdynia.pl.

Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT” w Galerii Klif.Na twoje zgłoszenie czekamy do 8 maja 2022! W zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia i nazwiska, tytułu pracy, nazwy dzielnicy i ulicy, gdzie zostało zrobione zdjęcie oraz krótkiego opisu tego, co przedstawia fotografia. W tytule wiadomości prosimy o wpisanie: Zgłoszenie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”.

Audio

Nagrywasz odgłosy otaczającej Cię rzeczywistości? Podziel się z nami dźwiękami, które słyszysz w drodze do pracy, czy podczas odpoczynku w mieście. Twoje nagrania posłużą za ścieżkę dźwiękową wystawy w Galerii Klif! Nagranie audio w pliku mp3, o długości do 3 minut, prześlij na adres mailowy zgloszeniedowystawy@muzeumgdynia.pl do 8 maja 2022.

W zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia i nazwiska, tytułu pracy, czasu trwania nagrania, miejsca lub miejsc, w których nagrywano dźwięki wraz z datą oraz krótkiego opisu prezentowanego nagrania. W tytule wiadomości prosimy o wpisanie Zgłoszenie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”.

Film

Filmujesz życie miasta za pomocą telefonu lub aparatu? Podziel się swoją wizją miasta z morza i marzeń oraz portowych rewirów! Nagraj film lub stwórz filmowy kolaż który oddaje to, jak postrzegasz miasto i port. Nagranie video w pliku, mp4 (preferowana rozdzielczość HD) o długości do 3 minut, prześlij na adres mailowy zgloszeniedowystawy@muzeumgdynia.pl do 8 maja 2022.

W zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia i nazwiska, tytułu pracy, czasu trwania filmu, miejsca lub miejsc, w których zostało nagrane video wraz z datą oraz krótkiego opisu prezentowanego filmu. W tytule wiadomości prosimy o wpisanie Zgłoszenie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”.

Oprac. Mateusz Kalinowski