Pustki Cisowskie: Górskie ściganie w nad morzem

0
213

Tłumy biegaczy zebrały się na Pustkach Cisowskich-Demptowie, by wziąć udział w Półmaratonie Długa Góra.

Impreza rozegrana została w malowniczych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło na starcie 350 entuzjastów biegania, gotowych zmierzyć się z trasą której wzrost i spadek wysokości wyniósł 650 metrów.

Atmosfera przed startem była niesamowicie energetyczna. Biegacze, zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i ci, którzy podejmowali wyzwanie po raz pierwszy, przepełnieni byli duchem rywalizacji i wspólnego zamiłowania do biegania. Zanim rozpoczęło się bieganie, można było dostrzec uśmiechy na twarzach uczestników, gotowych do pokonania 21 kilometrów trudnej i bardzo wymagającej trasy.

Start nastąpił o godzinie 10:30, gdy ostatnie emocje i napięcie zastąpiła koncentracja i determinacja biegaczy. Trasa prowadziła malowniczymi ścieżkami, na których znajdowały się strome podbiegi, ostre zbiegi a czasem błotniste odcinki, sprawdzające wytrzymałość i umiejętności techniczne uczestników. Biegacze mieli okazję doświadczyć różnorodnych warunków terenowych, co uczyniło Półmaraton Długa Góra jeszcze bardziej ekscytującym wyzwaniem.

Uczestnicy finiszowali z uśmiechami na twarzach, pokonując własne ograniczenia i ciesząc się z osiągnięcia tego trudnego wyzwania. Zwycięzcami Półmaratonu Długa Góra zostali Krzysztof Grabowski oraz Natalia Gruchała. Ich imponujące osiągnięcia zostały okrzyknięte owacjami na mecie, a obaj biegacze odebrali zasłużone laury, gratulacje od reszty uczestników oraz cenne nagrody od organizatorów. Warto dodać, że dla Grabowskiego było to trzecie z rzędu zwycięstwo w gdyńskiej imprezie.

To wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom sportowych emocji, ale również ukazało piękno Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który stał się wyjątkowym miejscem do przeprowadzenia górskiego biegu w nadmorskiej Gdyni. Półmaraton Długa Góra nie tylko przyciągnął pasjonatów biegania, ale także zjednoczył społeczność w duchu sportowej rywalizacji i wspólnego pokonywania trudności.

Wydarzenie dofinansowała Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo.

Źródło: gcs

Fot. dluga gora

Oprac. Marek Lutowski