Przyjechali zobaczyć jak działają Rady Dzielnic

0
846

Młode osoby z Białorusi, Mołdawii i Ukrainy przyjechały do Gdyni na wizytę studyjną. Podczas dwóch tygodni odwiedzają władze i instytucje różnych szczebli. Jednego dnia wybrali się na spacer na gdyńską Dąbrowę gdzie po dzielnicy oprowadził ich Lechosław Dzierżak, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Gdynia-Dąbrowa.

– Udaliśmy się w kilka miejsc na naszej dzielnicy – zarówno tych które niedawno uległy zmianie, tych które się zmienią i kilku takich o których zmianie marzymy. Nie chcieliśmy aby ich wizyta u nas polegała tylko na słuchaniu co robimy. Poprosiliśmy ich aby spojrzeli na naszą dzielnicę z zewnątrz i zaproponowali co jest do zrobienia. Później odpowiadaliśmy im co jest możliwe, a co nie i gdzie mogliby napotkać trudności albo do kogo byśmy ich skierowali po pomoc – mówi Lechosław Dzierżak, przewodniczący zarządu dzielnicy Gdynia-Dąbrowa. – Powstały bardzo ciekawe wymiany zdań i nie raz byli zaskoczeni co u nas może zmienić każdy mieszkaniec, a co jest trudne do zmiany.

W ubiegłym tygodniu odwiedzili m.in. Jakuba Ubycha z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Starostwo Powiatowe w Pucku, Browar Spółdzielczy

W tym tygodniu odwiedzą jeszcze m.in.  Centrum Praw Kobiet, Anię Jeremko z Rowerowej Gdyni, Beatę Szadziul – pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. Rodziny, Wymiennikownię, Krzysztofa Szczęsnego – Bazaar by Feed my soul, Muzeum Emigracji.

Wizyta studyjna w Gdyni prowadzona jest przez Centrum Współpracy Młodzieży www.cwm.org.pl

Oprac. Ania