Przedświąteczna uczta filmowa

0
347

Za oknami zima w pełni i mróz, a w sieci kin Helios gorąco, jak nigdy dotąd za sprawą mega premier. Rozgrzeją widzów w każdym wieku i dostarczą niezapomnianych przeżyć! Dlatego Helios zaprasza małych i dużych kinomanów, bo będzie naprawdę filmowo i kolorowo.

Na ten moment czekały miliony kinomanów! Internet dosłownie szalał po każdym newsie i zwiastunie Spider-Mana, który pobił wszelkie możliwe rekordy oglądalności na YouTube. Już teraz sieć kin Helios zaprasza do świata uniwersum Marvela i na spotkanie z Peterem Parkerem znanym jako SPIDER-MAN! To będzie 150 minut niesamowitej jazdy filmowym rollercosterem, który wywraca do góry nogami cały dotychczasowy świat Spider-Mana. Tylu zagadek przed widzami nie krył dotąd chyba żaden film! Ilu pająków zobaczymy na ekranie, którzy złoczyńcy będą ścigali naszego bohatera i czy zobaczymy w pełnym składzie Złowieszczą Szóstkę oraz to, jaką niespodziankę przygotowali dla nas twórcy w scenie po napisach? Odpowiedź znajdziemy już 17 grudnia, wybierając się na „Spider-Man. Bez drogi do domu”. Podczas premierowego weekendu film będzie wyświetlany również w ukraińskiej wersji językowej.

Piątek – miśkowego weekendu początek. Najsłynniejszy miś polarny wraca na ekrany, żeby zabrać swoich wiernych fanów na rodzinne wakacje, aż do Chin! A wszystko dlatego, że podczas urlopu Miśka ktoś kradnie jego koronę, a król bez korony to jak Święta bez choinki. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Azji. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele – pod pozorem wspólnych wakacji – udają się do Chin. Na miejscu odkrywają, że zaginiony przedmiot został ukryty w największym parku rozrywki na świecie. Także 17 grudnia czeka nas epicka przygoda z bohaterami filmu „Misiek Ekipa na wakacjach”.

22 lata temu w pierwszej części Trylogii Matrix ujawniona została cała prawda o świecie, w którym żyjemy… weszliśmy do Matrixa razem z Neo i Trinity. Cyfra 22 powtarza się nie bez powodu, a to dlatego, że 22 grudnia Helios zaprasza wszystkich widzów na ponowne spotkanie z bohaterami w najnowszej odsłonie „Matrix Zmartwychwstania”. W świecie dwóch rzeczywistości – gdzie codzienność miesza się z czymś więcej – Thomas Anderson będzie musiał raz jeszcze zdecydować się, czy podążać za królikiem do nory. Wybór nie będzie prosty, ale Matrix jest potężniejszy, bardziej strzeżony i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek. To jedna z tych premier, której nie można przegapić!

Jeżeli w ostatnim czasie komuś umknęły filmowe nowości, to teraz jest idealny moment, aby nadrobić zaległości. Helios zadbał o wszystkich widzów: tych którzy chcą spędzić czas w rodzinnym gronie ucieszą przygody gigantycznego i niesfornego szczeniaka „Clifforda”, a w pełną magii i tajemnic przygodę można wybrać się razem z Disneyem i „Naszym magicznym Encanto”. Przed chętnymi do odkrycia rodzinnych tajemnic Helios otwiera drzwi do „Domu Gucci”. Jest intryga, miłość niewyobrażalne bogactwo i sława. To trzeba zobaczyć! W muzyczną podroż na nowojorskie ulice lat 60-tych zabierze widzów Steven Spielberg i jego porywająca adaptacja brodwayowskiego musicalu „West Side Story”. Z Nowego Jorku Helios zabierze widzów do czasów obecnych i na drugi kontynent zapewniając widzom rozrywkę z polską produkcją „Dziewczyny z Dubaju”. „Nie patrz w górę” to megaprodukcja Netflixa z gwiazdorską obsadą i to ostatnia szansa, aby zobaczyć ten film na dużym ekranie w sieci kin Helios. 24 grudnia bowiem film będzie miał swoją premierę na platformie Netflix, więc warto Nie patrz(eć) w górę tylko… w stronę najbliższego kina Helios.

Najbliższe i cykliczne spotkania z fanami kina rozpoczynają 19 grudnia Filmowe Poranki, gdzie na milusińskich czeka zestaw 5 bajek z serii „44 Koty”. Arcykoty ponownie w akcji, a więc będzie dużo śmiechu, zabawy i nauki. Przed filmem jak zawsze konkursy, wspólne zabawy, na zakończenie balonowe niespodzianki od Heliosa. 20 grudnia w cyklu Kino Konesera zostanie zaprezentowany włoski dramat „Wszystko zostaje w rodzinie”. Przejmująca historia małżeństwa z wieloletnim stażem, które boryka się z problemem zdrady i życiowych wyborów. Główni bohaterowie filmu będą starali się odpowiedzieć na odwiecznie nurtujące pytanie: co trzyma przy ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła?…

22 grudnia Nocne Maratony Filmowe zapraszają na wyjątkowe wydarzenie Mini Maraton Matrix. Wyświetlony zostanie kultowy „Matrix” oraz premierowo najnowsza część „Matrix Zmartwychwstania”. Widzowie spędzą blisko 5 godzin w Matrixie, co będzie niebywałym doświadczeniem audiowizualnym. Będzie szansa na porównanie, jak i czy zmienił się ikoniczny Matrix czy wytrzymał próbę czasu? 23 grudnia w ramach cyklu Kultura Dostępna Helios zaprezentuje film Jana Jakuba Kolskiego „Republika Dzieci”. Baśniowy świat zaprasza widzów na niebywałą historię w której grupa bohaterskich dzieciaków stara się zawalczyć o swoją przyszłość. Czy napotkane elfy, fauny, rusałki pomogą im stworzyć wymarzoną i tytułową Republikę Dzieci? Wartościowe kino familijne, którego się nie zapomina.

Oprac. Mateusz Kalinowski