PREMIERA: Rybak i Geniusz 🗓

0
358

Teatr Gdynia Główna zaprasza na premierę Teatru Stajnia Pegaza: „Rybak i Geniusz” 3 grudnia i 4 grudnia!

Opowieść o Rybaku i geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku.

Bolesław Leśmian głównie kojarzony z twórczością poetycką pisząc Klechdy sezamowe, zaczerpnął orientalnych inspiracji i stworzył zbiór baśni przeznaczony nie tylko dla najmłodszych odbiorców.

Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę, w której od trzystu lat uwięziony był Geniusz – Dżin. Rybak będzie musiał zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem, które dzięki swojemu sprytowi i mądrości przekształci w szansę na zdobycie bogactw. Wraz z rybakiem za czterema wielkimi wzgórzami odnajdziemy tajemnicze czarno-złote jezioro, w którym pływają ryby o nietypowych kolorach. Historia pochodzenia ryb zaprowadzi nas do kolejnej opowieści o empatii oraz dobroci serca.
Baśń ukaże najmłodszym widzom niespodziewane odwrócenie się losu, w którym nagrodzona zostanie dobroć oraz życzliwość. Szlachetność serca połączona z mądrością pokona zło i doprowadzi do odnalezienia największej wartości, jaką jest szczęście.
Czy liczba „cztery” ma w tej historii magiczne znaczenie? Czy ukryte przed niszczycielską ciekawością człowieka jezioro odkryje przed nami swoje tajemnice? Być może, aby uzyskać odpowiedzi na to pytanie, będziemy musieli przenieść się do kolejnej bajki…

PREMIERA: 3 grudnia 2022 godz. 17.00
PREMIERA: 4 grudnia 2022 godz. 12.00
Kolejny spektakl:
11 grudnia 2022 godz. 12.00

Bilety: 40 zł

Rezerwacja: sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled Featured kulturalnie