Prawie 9 tysięcy widzów na stadionie!

0
193

Ogromne emocje zafundowały Arka i Resovia prawie 9-tysięcznej widowni na stadionie w Gdyni. Prowadzenie objęli goście za sprawą Górskiego, ale Arkowcy odpowiedzieli strzelając dwie bramki w dwie minuty.

Do siatki trafiali Czubak i Skóra. Po zmianie stron Skóra dołożył trzecią bramkę i wydawało się, że jest już po meczu, ale kontaktowe trafienie Górskiego spowodowało, że nerwowo było do ostatniego gwizdka. Ostatecznie Arka zainkasowała bardzo ważne trzy punkty i awans ma niemal na wyciągnięcie ręki!

Zawodnicy Arki nie ukrywali zadowolenia, że po meczu w Pruszkowie tak szybko nadarza się okazja do rehabilitacji za porażkę ze Zniczem. W środę wiele rzeczy nie działało jak należy, gdyńska maszyna, w świetle absencji kilku kluczowych zawodników, nieco się zacięła. Przeciwko Resovii nadal miało brakować będzie Gola, Milewskiego i Adamczyka, a do tego za kartki wypadli Dobrotka i Gaprindaszwili. Była jednak nadzieja, że żądni rewanżu Arkowcy tym razem powetują sobie straty punktowe z Pruszkowa i sięgną po trzy „oczka”.

Resovia z ogromną determinacją walczyła o punkty w Gdyni, ale zdziesiątkowana przez kontuzje i kartki Arka również pokazała ogromny charakter i ostatecznie może się cieszyć z kolejnego milowego kroku w kierunku awansu. Następny taki krok gdynianie będą mogli wykonać w Bielsku-Białej, gdzie 3 maja zmierzą się z Podbeskidziem.

Fortuna 1 liga – 30. kolejka sezonu 2023/24

Arka Gdynia – Resovia 3:1 (2:1)
Bramki: Czubak 34′, Skóra 36′, 56′ – Górski 27′, 68′

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Azacki, Gojny – Borecki (80′ Navarro), Lipkowski (80′ Szymański), Sidibe, Skóra (80′ Staniszewski), Kobacki (90+1′ Predenkiewicz) – Czubak

Resovia: Pindroch – Tomal (65′ Bąk), Bukhal, Bondarenko, Mikulec, Urynowicz (65′ Kanach), Wasiluk (85′ Jaroch), Eizenchart, Łyszczarz, Ibe-Torti (65′ Mazek), Górski

Żółte kartki: Sidibe – Mikulec

Sędzia: (Lublin); VAR: (Lublin)

Widzów: 8897

źródło: arkagdynia.pl

Oprac. Marek Lutowski