Pracownie doświadczania świata

0
950

Pracownie doświadczania świata powstaną w dwóch podstawówkach: Specjalnej Szkole Podstawowej nr 24 na Witominie i w Szkole Podstawowej nr 10 w Chyloni.

Uczniowie, których rozwój potrzebuje większego wsparcia, będą mogły poznawać świat przez zmysły w specjalnie zaprojektowanych pracowniach doświadczania świata. W szkole na ulicy Witomińskiej 25/27 w takiej sali znajdą się: kolumna wodna, rozgwieżdżone niebo, światłowody, rozbłyskujące kolorami, tor i tablica świetlno-dźwiękowa i magiczne akwarium. Sala będzie osobnym światem, pełnym kolorów i niespodzianek. Terapeuta zdalnie będzie programował ustawienia poszczególnych przyrządów.

Gdyńskie dzieci uczą się w 21 szkołach podstawowych i aż w 18 z nich uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, które trzeba wspierać i aktywizować na różnych polach. Ogromną rolę w rozwoju tych dzieci odgrywa terapia manualna i sensoryczna, która wymaga różnorodnych przyrządów i specjalnie przygotowanych sal. Przygotowani do swej roli pedagodzy terapeuci mogą zdziałać cuda, jeśli tylko mają właściwe do tej pracy przyrządy. I właśnie dlatego w projekcie pod nazwą „Małe skrzydła –wysokie loty – program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni” przewidziano pulę środków, z których wyposażono dwie sale „doświadczania świata”.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Joanna Winiarek