Popołudnie z Budżetem 🗓

0
1263

W pierwszą sobotę lutego, od godziny 14.00, zapraszamy do Pracowni LIS (budynek nr IV PPNT, parter) na „Popołudnie z Budżetem Obywatelskim”.

Zaczyna się piąta edycja BO – procesu, dzięki któremu mieszkańcy zmieniają oblicze Gdyni! W tym roku etap składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego rozpoczyna się już w lutym i będzie trwał od 2 do 28 lutego.
To doskonała okazja, aby spotkać się i porozmawiać o tym, jakie projekty są najbardziej potrzebne w najbliższej okolicy i jak można spróbować je zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Może w tym roku planujesz złożyć własny wniosek? Masz pomysł, co chciałbyś zmienić w swojej dzielnicy, ale nie jesteś pewien czy można to zrobić w ramach BO? A może chciałbyś się dopiero dowiedzieć, o co chodzi w Budżecie Obywatelskim i jak można się w niego włączyć? Podczas „Popołudnia z BO” pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych spróbują odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc przekuć pomysł w konkretną propozycję projektu w trakcie warsztatu tworzenia wniosków do BO.

Na zakończenie, o godz. 17.00, wyemitowany będzie filmu dokumentalny o budżecie obywatelskim w kolumbijskim mieście Medellin – La Comuna 9. Reclaiming a City / La Comuna 9.Odzyskując miasto.

Wstęp wolny.

Plan „Popołudnia z BO”:
14.00 – rozpoczęcie spotkania, prezentacje zespołu Laboratorium Innowacji Społecznych nt. zasad BO 2018 i inspiracji do tworzenia projektów
14.40 – warsztat tworzenia wniosków do BO
17.00 – projekcja filmu „Lacomuna 9. Odzyskując miasto”

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled budżet obywatelski