Ponownie zmiany na budowie Trasy Kaszubskiej

1
713

Od jutra, 20 sierpnia, drogowcy rozpoczną kolejny ważny etap prac na budowie Trasy Kaszubskiej.

W związku z planowanymi pracami konieczne będzie zamknięcie fragmentu ul. Chwaszczyńskiej na obszarze prowadzonych robót. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Będą wyznaczone objazdy. Tymczasowa organizacja zostanie wprowadzona w piątek, 20 sierpnia o godz. 18:00. Jak deklarują drogowcy – będzie obowiązywać do poniedziałku, 23 sierpnia do godz. 6:00.

1) Od strony Karwin i centrum Gdyni:

do Kościerzyny i Chwaszczyna (droga krajowa nr 20):
– ulicami Nowowiczlińską i Rdestową,
do Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdańska, Łódzi, autostrady A1
– przez ul. Nowowiczlińską, zjazd w kierunku Szczecina, a następnie nawrót na węźle Chwarzno.

2) Od strony Kościerzyny i Chwaszczyna oraz ul. Krzemowej:

do centrum Karwin, centrum Gdyni oraz Sopotu
– przez ulice Rdestową i Nowowiczlińską,

3) Z Obwodnicy Trójmiasta od strony Szczecina i Chyloni:

dojazd do Karwin, centrum Gdyni oraz Sopotu
– przez ulice Rdestową i Nowowiczlińską,

4) Z Obwodnicy Trójmiasta od strony Gdańska i Łodzi:

dojazd do Kościerzyny i Chwaszczyna (droga krajowa nr 20)
– objazd w kierunku Szczecina, z zawróceniem na węźle Chwarzno.

Na skrzyżowaniu ulic Chwaszczyńskiej i Nowowiczlińskiej sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. W przypadku tworzenia się zatorów na trasie objazdu drogowcy zapewnią ręczne kierowanie ruchem.

Budowa drogi ekspresowej S6, zwanej również Trasą Kaszubską, to duża inwestycja prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ma połączyć Trójmiasto z Lęborkiem. Dzięki niej dystans około 60 km będzie można pokonać znacznie szybciej i przede wszystkim bezpieczniej. Zapewnią to bezkolizyjne węzły, które powstają w różnych miejscach na całej długości trasy.

Jedną z większych krzyżówek będzie węzeł Wielki Kack w Gdyni. Poprzez ul. Chwaszczyńską połączy on Trasę Kaszubską z Obwodnicą Trójmiasta. Dotychczasowy układ drogowy przechodzi właśnie kompletną metamorfozę. Drogi zyskają kolejne pasy ruchu, powstaną wiadukty i rozjazdy, które w bezpieczny sposób umożliwią kierowcom obranie odpowiedniego kierunku jazdy.

Oprac. Mateusz Kalinowski

1 KOMENTARZ

  1. Dziękujemy wykonawcy za przeburdel na Dąbrowie i okolicach.
    Genialny pomysł aby wyjechać od strony Wiczlina czy Dąbrowy w kierunku Gdańska, trzeba wjachać na obwodnicę w stronę Gdyni i zwrócić na weźle Witomino spowrotem w kier. Gdańska! Medal należy się dla tego geniusza, który to wymyślił. Zjazd z Nowowiczlińskiej na obwodnicę w kier. Gdańska jest już gotowa. Wystarczy kosmetyka (jeden sprawny dzień) i problemu by nie było.

Comments are closed.