Półmetek głosowania BO2022

0
339

Za nami pierwszy tydzień głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2022!

Jeszcze do 19 września włącznie można wskazywać projekty, na realizację których zostanie przeznaczonych łącznie ponad 11 milionów złotych z budżetu miasta. Głosowanie trwa tylko chwilę, a udział wziąć mogą wszystkie osoby mieszkające w Gdyni – bez względu na wiek i adres zameldowania.

Głosowanie w gdyńskim BO2022 rozpoczęło się 5 września. Gdynianki i gdynianie wybierają z puli 245 projektów te, których realizacji chcą najbardziej. Lista wszystkich projektów, wraz z ich opisami, jest dostępna na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

W tym roku wybieramy spośród 245 projektów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród pomysłów są zarówno działania inwestycyjne, jak i różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia. Państwo wybierają, które z nich zostaną zrealizowane. Do podziału jest ponad 11 milionów złotych, w tym 2 mln na wdrożenie pomysłów miejskich, poświęconych ochronie klimatu i środowiska. Ja już głosowałem, to naprawdę trwa tylko chwilę. Zachęcam każdego, bo to jeden ze sposobów na włączenie się w kształtowanie naszego miasta – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

W głosowaniu można wybrać maksymalnie trzy projekty w trzech kategoriach – trzy miejskie w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego oraz w ramach jednej dzielnicy: trzy dzielnicowe duże i trzy dzielnicowe małe.

W dzielnicy, w której frekwencja w głosowaniu będzie najwyższa, zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt duży: „pierwszy pod kreską” – z największą liczbą głosów spośród tych, na których realizację zabrakło środków w puli BO na dzielnicę. Z kolei w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane – również „pierwsze pod kreską” – dodatkowe projekty małe. Projekty te zostaną zrealizowane z innych środków miasta.

Głosować można do 19 września za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. Cudzoziemcy oraz osoby nie posiadające nr PESEL bądź Karty Mieszkańca mogą złożyć oświadczenie wg wytycznych, dostępnych tutaj: https://bo.gdynia.pl/poradnik-bo/dokumenty-2/ i tym samym wziąć udział w głosowaniu. Wyniki poznamy do 23 września.

Oprac. Karol Molęda