Pluszowa radość na święta 🗓

0
1335

Świąteczny czas kojarzy się z prezentami i rodzinną atmosferą. To szczególnie trudny okres dla potrzebujących dzieci, które nie mogą liczyć na podarunek pod choinką.

Z myślą o nich, jak co roku, w Gdyni odbywa się akcja zbierania nowych pluszowych maskotek. Przytulanki można przynosić do dwóch punktów: w Chyloni oraz na Oksywiu. Trafią one do najmłodszych potrzebujących podczas tradycyjnej gdyńskiej Wigilii dla ubogich i samotnych. Zbiórka trwa do 22 grudnia.

  • Centrum Aktywnego Mieszkańca, Klub Osiedlowy „Apteka” (Chylonia, ul. Opata Hackiego 17 i 17A)
  • Placówka Wsparcia Dziennego „Kreatywni” (Oksywie, ul. płk. Dąbka 52),

Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni” chce podarować potrzebującym dzieciom uśmiech na Święta. Dlatego, wraz z miastem, prowadzi akcję „Podziel się pluszakiem”. W jej ramach zbierane są nowe zabawki – różnego rodzaju maskotki.

Pluszaki to ciepły podarunek na Święta. Można się do nich przytulić. To taki mały, miły akcent, który bardzo cieszy i wywołuje uśmiech na twarzach dzieci – mówi Aleksandra Mróz-Wykusz, prezes Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni”.

Pluszaki można przekazywać od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00-18.00. Prezenty trafią do najmłodszych podczas Wigilii dla potrzebujących, organizowanej w kościele oo. Franciszkanów w Gdyni, na którą, co roku, przybywa około tysiąca osób. Jeśli maskotek będzie więcej, to zostaną one przekazane również dzieciom z gdyńskiego hospicjum i innych placówek.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled Chylonia dzielnica Oksywie