Wzgórze: piesi na parkingach

0
869

Czy na Wzgórzu św. Maksymiliana, pośród zaparkowanych wzdłuż ulic aut i w miejscu dzikich parkingów mogą powstać miejsca przyjazne dla pieszych?

Jeśli podobnie jak Traffic Design, studenci PG i duet Michał Kubieniec / Grzegorz Layer wierzysz, że to możliwe – weź udział w parkingowej ankiecie. To baza dla projektu „Pieszy też człowiek”, który ma odmienić wizerunek tej przestrzeni.

Mieszkańcy podzielą się swoimi odczuciami i przyzwyczajeniami, a wyniki ankiet pozwolą na wypracowanie małych metamorfoz miejsc, które kojarzą się głównie z zaparkowanymi samochodami. Internetowa ankieta (którą można znaleźć TUTAJ) to pierwszy krok do zmiany oblicza takich ulic, jak np. ul. biskupa Dominika, z naciskiem na przestrzeń wykorzystywaną jako parking, która z założenia wcale nim nie jest. Ankieta to kilkanaście pytań m.in. o przyzwyczajenia parkingowe i częstotliwość korzystania z postoju w tej okolicy.

Projekt będzie dostępny do zrobienia dla samych mieszkańców w formie „do it yourself”. Efektem ankiety będą wyniki, które posłużą projektantom do stworzenia małych, przenośnych mebli i form przestrzennych. Będzie można je umieścić w przestrzeniach takich jak trawniki i wszędzie tam, gdzie miejsce nielegalnie okupują auta.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Krzysiek Marecki