Pierwsze punkty Polaków

0
297

Reprezentacja Polski odniosła historyczny sukces wygrywając swój pierwszy mecz w rozgrywkach Rugby Europe Championship.

Biało-czerwoni zwyciężyli Belgię 21:15 (8:3) czym zapewnili sobie prawo gry na własnym stadionie w półfinałowym meczu drugiej fazy gier. Zawody odbyły się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

W sobotnim spotkaniu naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które nie zaznały zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Zarówno Polacy, jak i Belgowie chcieli zdobyć pierwsze punkty i przełamać serię porażek.

Trener Christian Hitt postawił na najsilniejszy skład, a wszyscy zawodnicy wyszli na gdyńską murawę skoncentrowani i zmotywowani do walki. Biało-Czerwoni bardzo szybko zaczęli przeważać fizycznie i zgodnie z założeniami dominowali w młynie oraz autach. Polacy bardzo twardo i niezwykle skutecznie grali w obronie, czym zniechęcali Belgów do podejmowania otwartej gry.

Triumf nad drużyną Belgii sprawił, że półfinałowe starcie drugiej części turnieju będzie miało miejsce w Gdyni. Naprzeciw biało-czerwonych stanie drużyna Niemiec, z którymi zwyciężyliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Mecz, odbędzie się w pierwszy weekend marca, a jego stawką będą miejsca 5-8.

Dodatkowo wygrywając mecz, Polacy sięgnęli po trofeum im. generała Stanisława Maczka, które zostało ustanowione przed rokiem jako przechodni puchar, będący stawką każdego spotkania pomiędzy Polską a Belgią.

Punkty:
Polska: Wojciech Piotrowicz 11, Zenon Szwagrzak 5, Piotr Zeszutek 5.
Belgia: Victor Andre 5, Dazzy Cornez 5, Allan Williams 3, Florian Remue 2.

Skład:
Polska: Tom Fidler, Grzegorz Buczek (Kamil Bobryk), Zenon Szwagrzak (Craig Bachurzewski), Michał Krużycki, Mateusz Bartoszek (Vaha Halaifonua), Jan Cal, Aleksander Nowicki, Piotr Zeszutek- kapitan (Kacper Palamarczuk) – Dawid Plichta – Jędrzej Nowicki, Robert Wójtowicz, Peter Hudson, Grzegorz Szczepański, Ross Cooke – Wojciech Piotrowicz.

fot. W. Szymański/https://pzrugby.pl

Oprac. Karol Molęda