Piękne zwycięstwo

0
414

Jak zamykać sezon, to tylko w taki sposób. Pewnie, z energią, zaangażowaniem i boiskowym charakterem.

Od właściwie pierwszej akcji zaznaczała się przewaga Suzuki Arki Gdynia, a zawodnicy BM Stali Ostrów Wielkopolski nie mogli wiele poradzić. Przede wszystkim na obwodzie – Jimmy Florence i DJ Fenner udowodnili swą przydatność i po 10 minutach było 22:16.

Należy także pochwalić Wiktora Sewioła, którego energia, w połączeniu ze skocznością, zapewniała dominację na tablicach. Arkowcy świetnie wykorzystywali dziury w obronie przeciwników i w połowie drugiej kwarty gdynianie prowadzili wynikiem 38:22.

Drugi raz z rzędu udało się zachować Arce koncentrację do końcowej syreny. James, do spółki z Novakiem Musiciem, grali wyśmienicie i trzymali wynik. Widać było, że zawodnicy chcieli zostać dobrze zapamiętani i nie odpuszczali fizycznej walki z rywalem. Czwarta kwarta zakończyła się także zwycięstwem, co w końcowym rozrachunku zapewniło wygraną 92:80. Jimmy zamknął sezon w Gdyni z wysokiego “C”, zdobywając 25 oczek.

Suzuki Arka Gdynia – BM Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (22:16, 29:21, 20:25, 21:18)

Suzuki Arka Gdynia: Florence 25, Fenner 15, Wilczek 14, Musić 11, Wade 11, Bogucki 6, Hrycaniuk 4, Sewioł 4, Wołoszyn 2, Janiec 0, Lis 0, Olender 0

BM Stal Ostrów Wielkopolski: Skele 18, Zębski 15, Michalak 13, Kulig 10, Thomas 9, Silins 5, Djurišić 4, Garbacz 3, Załucki 2, Lončar 1, Rozpędowski 0, Siewruk 0

Źródło: strona klubu