Paterski i Andrzejewska najlepsi

0
339

Osiemnasta edycja CST MTB Gdynia Maratonu przeszła do historii. Po sobotnich zmaganiach dzieci i młodzieży w ramach ABUS KIDS RACE w niedzielę w szranki stanęli uczestniczy kategorii open. Na koronnym dystansie najlepsi okazali się Maciej Paterski (VOSTER ATS TEAM) i Aleksandra Andrzejewska (CST ORBEA MTB TEAM).

Blisko 700 uczestników przed dwa dni mierzyło się z górskimi przewyższeniami i własnymi słabościami podczas kolejnej już edycji gdyńskiej imprezy.

Najszybciej na trasie pojawili się uczestnicy najkrótszego dystansu FUN, który liczył 25 km. To zawody dla każdego, kto chce poczuć smak kolarskiego świata MTB. Pierwszy na metę przyjechał Tomasz Nowakowski (NOVAKOWSKI RACING TEAM), który na trasie spędził 1 godzinę 9 minut i 49 sekund: – Przyjechałem z Gniezna. Jesteśmy tu z żoną już od czwartku. Codziennie katowałem siebie w tych lasach i, mój Boże, udało się! To był mój pierwszy wyścig open w życiu! – mówił rozentuzjazmowany zwycięzca.

Radości nie kryła również pierwsza Pani, którą była Monika Brylowska (MTB START KARTUZY). Pokonanie trasy zajęło jej 1 godzinę 20 minut i 30 sekund.

W 33-kilometrowym dystansie MEGA triumfował Damian Ciba (TA KO TEAM). Pokonał on trasę w czasie 1 godziny 26 minut i 54 sekund. W tej kategoria najszybszą Panią była Katarzyna Grochowska (TEAM MX SKÓRCZ). Dotarcie na metę zajęło jej 1 godzinę 48 minut i 41 sekund.

W tegorocznym koronnym dystansie do pokonania było 65 km. Maciej Paterski. Zawodnik VOSTER ATS TEAM potrzebował na zwycięstwo 2 godzin 42 minut i 39 sekund. Wśród Pań Królową Gdyni można już ogłosić Aleksandrę Andrzejewską z CST ORBEA MTB TEAM. Zwyciężyła tu bowiem trzeci rok z rzędu.