Paczki z dzielnic ogrzewają serca

0
870

Codzienne do Stowarzyszenie Dlaczego NIE trafiają paczki przygotowane przez radnych z gdyńskich dzielnic w ramach akcji “Święta ogrzane sercem”.

 

Podarunki trafią do rąk podopiecznych Stowarzyszenie Dlaczego NIE. – Jako radni, społecznicy i reprezentanci naszych dzielnic, od lat staramy się wspierać gdyńskie organizacje i stowarzyszenia. Co roku, jeśli jest to możliwe kwestujemy na rzecz hospicjum, w czasie pandemii wspomagamy seniorów i osoby potrzebujące, teraz postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę dobroci dla osób z niepełnosprawnościami. Gorąco wierzymy, że dzielenie się dobrem uszczęśliwia nas wszystkich(…) – podkreślają Piotr Szpajer i Paweł Musiał, radni dzielnic Wielki Kack i Leszczynki, koordynatorzy akcji. Wszystkie paczki zostaną przekazane podopiecznym 19 grudnia.

Stowarzyszenie Dlaczego Nie powstało z inicjatywy i potrzeby rodzin dzieci niepełnosprawnych. Ich działalność to 10 lat pracy na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin i przyjaciół w strukturach Stowarzyszenia Orlik Gdynia. Od maja 2009 wyodrębnione zostało Stowarzyszenie o nazwie „Dlaczego NIE”, którego głównym celem jest integracja i pomoc środowiskom niepełnosprawnych.

Oprac. Amelia Bielska