Otwarcie Przedszkola nr 58

0
987

Dziś rano mieszkańcy dzielnicy Chwarzno – Wiczlino mieli co świętować, najmłodsi Gdynianie otrzymali bowiem szansę uczęszczania do przedszkola zbudowanego właśnie na ich potrzeby.

Dziś dzieci dzielnie trzymały błękitną wstęgę, którą uroczyście przecięła pani dyrektor Anna Kozłowska wraz z prezydentami Wojciechem Szczurkiem, Bartoszem Bartoszewiczem oraz przedstawicielem Hossy Michałem Skwierz.

To przedszkole powstało w sposób bardzo dla Gdyni charakterystyczny: z wielkim zaangażowaniem i modelową współpracą – wypowiedział się prezydent Szczurek.
Sami zainteresowani, czyli rodzice z dziećmi zachwyceni byli nowym przedszkolem.
Postawili je w świetnym miejscu. Mamy blisko do domu, blisko do dziadków. Córka jest w grupie razem z koleżankami i kolegami z osiedla. Nasze wymarzone przedszkole! – mówiła jedna z mam.
Samo przedszkole powstało w ekspresowym tempie. Zaczęto je budować na przełomie maja i czerwca 2017 roku, a dziś, drugiego stycznia pierwsze dzieci postawiły małe kroki na deskach sal o bliskich nam wszystkich nazwach: łąka, las, plaża, miasto, port, morze. Samo przedszkole nosi nazwę „Mały podróżnik”. Miło? Miło! Gdynia pełną parą. Już po samym wyglądzie wnętrz budynku możemy być pewni, że miłość do naszego miasta będzie przekazywana dzieciom każdego dnia. W końcu na ścianach są motywy morza, łodzi, żaglówek i plaży. Tu liczy się atmosfera.
Przedszkole swoim wystrojem nawiązuje do tradycyjnej symboliki gdyńskiej. Sale ozdobione są motywami lasu, bo las otula Gdynię właśnie w okolicy Wiczlina, łąki, bo wokół Gdyni jest wiele zielonych terenów, pełne są statków, plażowych piłek, żaglówek oraz portowych dźwigów. Chcemy pokazać piękno naszego miasta z każdej perspektywy, by dzieci mogły je poznać i pokochać jak my – mówi dyrektor przedszkola.

 

Oprac. Zuzanna Kozłowska