Otwarcie Biblioteki z Pasją 🗓

0
1183

Wyobraźcie sobie bibliotekę, w której można mówić głośno, mało tego, można robić hałas. Twórczy. Bo do dyspozycji czytelników oprócz książek będą instrumenty. Wyobraźcie sobie bibliotekę, w której będą odbywały się sesje RPG, koncerty na żywo czy warsztaty ilustratorskie, do której będzie można zwyczajnie przyjść na pogaduchy.

Właśnie taka będzie Biblioteka z pasją. Nowoczesna, skierowana do młodych, łamiąca stereotypy. Rusza 6 listopada od godziny 13.00 na aleii Zwycięstwa 96/98 w nowoczesnych wnętrzach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Świetnie skomunikowana, położona w pobliżu przystanków autobusowych i stacji SKM Gdynia Redłowo serdecznie zaprasza w swoje gościnne progi.

Biblioteka z Pasją to coś więcej niż wypożyczalnia książek. To przestrzeń do twórczego spędzania czasu, miejsce spotkań, które połączy edukację z hobby. Prowadzona przez bibliotekarki, które wiedzą, co to znaczy mieć pasję i doskonalone rozumieją młodych ludzi, bo głownie do nich będzie skierowana oferta biblioteki. W zespole placówki znajdą się skrzypaczka, ilustratorka i fanka rowerowych wycieczek, a na ich czele stanie ekspertka w dziedzinie popkultury. Bibliotekarki z pasją doradzą, poprowadzą warsztaty, zarażą miłością do książek.

Program:
13.00 – Otwarcie biblioteki dla Czytelników
Trzy, dwa, jeden, START. O godzinie 13.00 otworzą się drzwi Biblioteki z Pasją dla wszystkich mieszkańców Gdyni. Będzie można przyjść, zajrzeć we wszystkie kąty, wypożyczyć książkę i zapoznać się z oferta placówki. A w tak zwanym międzyczasie:

13.00 -18.00 Dawne komputery i gry
Stanowiska z dawnym sprzętem komputerowym. Sentymentalna podróż w czasie dla nieco starszych i ciekawostka dla młodych ludzi. Będzie można m.in. pograć w Super Mario czy postrzelać do kaczek.

17.00 – 17.45 Koncert
Występ Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej na otwarciu biblioteki to swoista zapowiedź tego, co będzie działo się tam regularnie. Koncerty live oraz jam sessions będą częstą atrakcją w Bibliotece z Pasją.

18.00-20.00 Spotkanie z Mieciu Mietczyński (Masochista)
I gwóźdź programu, czyli Mieciu Mietczyński – gość z butem w wazonie, naczelny internetowy krytyk słabych filmów znany jako Masochista, Profesor Niczego, specjalizujący się w streszczeniach lektur z przymrużeniem oka. Facet który potrafi zainteresować lekturami nawet najbardziej nieogarniętą gimbazę! Na YouTubie śledzi go już prawie pół miliona użytkowników*. Spotkanie wokół jego książki pt. „Wykłady profesora Niczego” prowadzi Magda Kucenty.

A potem będzie się działo od poniedziałku do soboty!

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled kulturalnie