Oksywski Festiwal Filmowy 🗓

0
1165

Rada Dzielnicy Oksywie, Akademia Marynarki Wojennej, Fundacja Teatru Czwarte Miasto oraz Laboratorium Innowacji Społecznych zapraszają 22 marca na Oksywski Festiwal Filmowy.

Pierwszym filmem zaprezentowanym na ekranie będzie “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Seans odbędzie się 22 marca w audytorium Akademii Marynarki Wojennej (budynek Biblioteki Akademii Marynarki Wojennej im. Lecha Kaczyńskiego) o godzinie 18:00. Bezpłatna rejestracja miejsc na stronie: off.evenea.pl.

Film “Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę, Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada, nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

Oprac. Joanna Winiarek

Scheduled dzielnica Oksywie