Oko na Oksywie 🗓

0
836

Masz 12-16 lat? Mieszkasz w Gdyni lub okolicy? Fascynuje Cię najbliższe otoczenie i chciałabyś/chciałbyś poznać je lepiej? A co najważniejsze: interesujesz się fotografią i chcesz nauczyć się technik postprodukcji zdjęć?

 

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty! Oko na Oksywie – zajęcia dla młodzieży 12–16 lat i konkurs fotograficzny będą złożone z trzech spotkań:

1 i 2. Fotograficzny spacer, podczas którego wykonamy zdjęcia ukazujące dzielnicę Oksywie.

Ćwiczenia uważności przy kreowaniu kompozycji, nauczymy się panować nad światłem wykorzystując promienie słoneczne, a także padające cienie. Spacer kierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania, poznając nowe techniki w przyjemny sposób. Omówimy m.in. zagadnienia związane z przysłoną i migawką, głębią ostrości, profilami kolorystycznymi i kreatywnym użyciem zastanego światła. Fotospacer jest także świetną okazją do ekspresji twórczej.

3. W czasie drugiej, on-line’owej części warsztatów uczestnicy poznają kilka aplikacji, które pozwalają szybko i prosto przerabiać zdjęcia zrobione smartfonem. Oprócz podstawowych sposobów obróbki zdjęć poznamy możliwości wprowadzania zmian i poprawy zdjęć zamieniając je w małe działa sztuki.

Czego potrzebujesz na warsztaty? Na plener fotograficzny ze sobą lustrzankę, aparat cyfrowy lub smartfona, maseczkę i środek do dezynfekcji rąk. Warsztaty z edycji odbędą się przez Zoom: potrzebujesz komputera z kamerą, a także smartfona z zainstalowanymi bezpłatnymi aplikacjami: Snapseed, PicsArt i PicMonkey.

Termin warsztatów:
8 maja (sobota), 9.00–10.30 – spacer fotograficzny cz. 1 (start pod Biblioteką Oksywie, ul. Podchorążych 10A);
9 maja (niedziela), 9.00–10.30 – spacer fotograficzny cz. 2;
10 maja (poniedziałek), 17.00–19.00 – warsztaty edycji zdjęć.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy na: filianr13@bibliotekagdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzące:
Monika Rucińska – dolnoślązaczka, ukończyła studia w sercu Polski – Łodzi, od niespełna trzech lat gdynianka. Fotografka/fototechniczka, pedagożka edukacji artystycznej, bibliotekarka, wolontariuszka programu Uczynni Kulturalnie Muzeum Emigracji. Udziela się w rozmaitych inicjatywach, m.in. w Gdyńskim Centrum Kultury, Konsulacie Kultury, Halo Kultura. Prowadzi warsztaty/zajęcia dla dzieci i młodzieży, które łączą fotografię i inne dziedziny sztuki i mają na celu pobudzenie kreatywności. Uwielbia stare aparaty i wywoływanie zdjęć w ciemni fotograficznej.
www.facebook.com/widzenievision
www.instagram.com/widzenie_

 

Oprac. Amelia Bielska

od do
Scheduled Oksywie