Odnaleźli Abrahama

0
889

Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama mieszkańcy Gdyni odkrywali historie, ciekawostki i wydarzenia związane z Królem Kaszubów

Podczas gry miejskiej, rozegranej w Gdyni, zorganizowanej przez Parlament Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni udział wzięły całe rodziny. Gracze musieli się zmierzyć z 14 zadaniami, w tym trzema tajnymi, rozsianymi w Śródmieściu Gdyni. Rozwiązywali rebusy, musieli odnaleźć ukryte tablice z odpowiedziami, poznawali zajęcia, którymi parał się Antoni Abraham, rozmawiali z jego kompanami w działaniach społecznych i patriotycznych, układali rymowanki o Królu Kaszubów, liczyli spacerowe kroki na Bulwarze Nadmorskim, czy też robili selfie z Abrahamem.

Grę uatrakcyjnili aktorzy, przebrani w stroje regionalne i z epoki, którzy dawali graczom wskazówki lub kolejne zadania. Wcieli się w nich uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Gra odbyła się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciecha Szczurka oraz Przewodniczącej Rady Miasta Gdynia – Joanny Zielińskiej i zostało dofinansowane przez miasto Gdynię.

Źródło: mat. prasowe

Oprac. Witek Olejarz