Odkrywanie tajemnic Orlicz-Dreszera

0
819

W sobotę, 27 maja, na terenach dzielnicy Leszczynki odbyło się bardzo nietypowe wydarzenie – Gra Miejska pod tytułem Tajemnice Gen. Orlicz-Dreszera. Połączenie imprezy na orientację, testu z historii, konkursu kreatywności i zręczności w jednym! Prawie stu uczestników potwierdza, iż bawiło się świetnie!

Każdy uczestnik zgłaszający się do zabawy otrzymał dzień przed wydarzeniem taką oto wiadomość: Żeby rozpocząć naszą zabawę musicie odnaleźć ulicę imienia bohatera naszej Gry i pod adresem 18a, wstukać w domofonie tajny kod – dzień wybuchu przewrotu majowego /kluczyk/ rok przewrotu majowego. Gdy drzwi się otworzą kierujcie się windą lub schodami na piętro zgodne z miesiącem przewrotu. Interesująco? A to dopiero był początek niesamowitej przygody.

Na trasie uczestnicy mieli do odszukania w sumie siedmiu miejsc, w których kolejno odgadywali kolejne zagadki z życiorysu Gen. Orlicz Dreszera. Punkty znajdowały się przykładowo w suszarni wieżowca przy ulicy patrona imprezy, w przydomowym ogródku mieszkańców tzw. Pekinu, na ulicy Kordeckiego i Leszczynki. Ostatnie dwa zadania znajdowały się w schronie na ul. Morskiej oraz przy Szkole Podstawowej nr 29.

Zdecydowanie największą atrakcją była zagadka dotycząca kariery ułańskiej Orlicz-Dreszera. Na zawodników przybyłych pod adres Leszczynki 158 czekali ułani w międzywojennych mundurach oraz… dwa konie! Zadanie polegające na szarży cieszyło się ogromną popularnością.

Zakończenie imprezy nastąpiło na terenie SP29, nagrody dla trzech zespołów które zajęły pierwsze miejsce (nie było drugich i trzecich) uczestnikom wręczyła Przewodnicząca Rady Miasta pani Joanna Zielińska. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od kina Helios.

Wydarzenie organizowała Fundacja Zdrowy Smyk z funduszy otrzymanych z Miasta Gdynia a realizatorem była Mała Agencja Artystyczna. Dziękujemy wszystkim partnerom wydarzenia: Sekcji Obrony Cywilnej GKEP i firmie Bibus Menos.

Oprac. Paweł Musiał