Od 16 marca szkoły zostają zamknięte

0
676

Podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki ogłosił czasowe zamknięcie wszystkich placówek edukacyjnych i kulturalnych!

Szkoły, przedszkola i żłobki oraz muzea i teatry zawieszą działalność od poniedziałku 16 marca na dwa tygodnie. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Pamiętajmy jednak, że dla naszego bezpieczeństwa w dni wolne od nauki powinniśmy pozostawać w domu!

EDIT:

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, po naradzie z Zespołem ds. koronawirusa, powziął następujące decyzje mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się patogenu i ograniczanie ryzyka zakażenia. Od jutra, tj. od 12 marca nie będą prowadzone lekcje i zajęcia  w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w przedszkolach, natomiast do piątku szkoły i przedszkola pozostaną otwarte w ramach funkcji opiekuńczych dla tych rodziców, którzy nie są w stanie natychmiast zorganizować opieki dla swoich dzieci. W szkołach odwołane są wszelkie imprezy oraz zajęcia dodatkowe; edukacyjne, sportowe, integracyjne, w tym organizowane w ramach programu Szkół Otwartych.

W naszym kraju stwierdzono na dzień dzisiejszy około 20 przypadków zachorowania ale setki osób przebywa obecnie pod obserwacją.

Oprac. Paweł Musiał