Niesamowity “Chłodniczak”

0
1718

Nowe skrzydło, sześć nowych pracowni do nauki zawodów i trzy wyremontowane w starej części budynku, szereg rozwiązań dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami – gdyński „Chłodniczak” imponuje!

 

Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych zmienił swoje oblicze. Przebudowa i rozbudowa budynku szkoły, która kształci między innymi elektroników, elektryków, mechatroników czy techników chłodnictwa i klimatyzacji, zakończyła się w lutym bieżącego roku.

W nowym skrzydle szkoły powstały nowoczesne pracownie a w stary budynek oprócz nowej elewacji i termomodernizacji został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów przeciwpożarowych. Dodatkowo zmieniło się najbliższe otoczenie szkoły oraz pojawiły się na obiekcie takie elementy wyposażenia jak panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe.

Pracownie zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt do nauki zawodu – od zestawów narzędziowych, przez przyrządy pomiarowe i silniki elektryczne o małej mocy, po kabiny spawalnicze z półautomatem spawalnicznym MIG/MAG oraz tokarki i frezarki CNC (sterowane numerycznie). Docelowo sprzęt pozwoli uczniom na nabycie umiejętności, które przydadzą się na rynku pracy bezpośrednio po zakończeniu nauki.

Oprac. Paweł Musiał