Nauka przedsiębiorczości

0
906

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 odwiedzili Urząd Miasta Gdyni, by spotkać się z prezydentem Wojciechem Szczurkiem oraz przewodniczącą Rady Miasta Joanną Zielińską

Rozmawiano o gdyńskiej idei przedsiębiorczości, a także pytano o harmonogram dnia pracy prezydenta, struktury urzędu, a także procesy inwestycyjne. Wszystko to w ramach programu „Otwarta Firma”.

„Otwarta Firma” to jeden z programów edukacyjnych odbywających się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dzięki uczestnictwu w nim młodzi ludzie mają szansę odwiedzić wiele różnych instytucji i firm i zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności potrzebne do realizacji zamierzonych planów zawodowych, poznać szczegóły wykonywania wielu zawodów i dowiedzieć się o cenionych na rynku pracy kompetencjach.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa skierowana do osób, które chcą pobudzić swoją aktywność i kreatywność w biznesie, poszukują nowych, ciekawych pomysłów. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty. W ubiegłym roku odbyło się niemal 1400 wydarzeń, w których na całym świecie udział wzięło 112 tysięcy osób.

Tegoroczna, już 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbywała się w dniach 18-24 listopada pod hasłem „Biznes bez barier”.

We wszystkich edycjach programu „Otwarta Firma” organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczyło 756 144 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 73 138 uczniów, 1996 nauczycieli, 589 szkół oraz 1824 firm i instytucji z całej Polski. Program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie i pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka