Nasze Instrumenty – warsztaty muzyczne dla dzieci

0
731

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7 – 11 lat na wakacyjną przygodę muzyczną z Jackiem Kuleszą w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

Podczas dwudniowego warsztatu każdy zbuduje prosty instrument z przedmiotów codziennego użytku, które często uznawane są za śmieci. Spróbujemy uwrażliwić uczestników na wartość zwykłych rzeczy, które kryją w sobie niezwykły potencjał. Jacek Kulesza żywiołowo opowie o interesujących zagadnieniach związanych z muzyką i zaprezentuje kilka nietypowych dźwięków. Artysta poprowadzi też organizację naszego wspólnego zespołu, aby stworzyć razem utwór muzyczny.

Weźcie ze sobą niepotrzebne już przedmioty, które wydają różne dźwięki (np. wiadro, drewniana łyżka, plastikowa butelka, metalowe łyżeczki, plastikowa miska , koraliki, guziki, stary sznurek, zamykane szczelnie pudełko, niepotrzebne kartonowe pudło, patyki itp. )

Terminy warsztatów: 22 i 23 sierpnia 2017r., godz. 10:00 – 15:00
Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie najpóźniej do rozpoczęcia warsztatów wypełnionej zgody rodzica/opiekuna. Można ją otrzymać bezpośrednio w naszej pracowni bądź pobrać i wydrukować:
https://we.tl/c7XWMdTyY9

Warsztaty są darmowe, obecność opiekuna mile widziana, choć nieobowiązkowa. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: https://naszeinstrumenty.evenea.pl/ 

Zdjęcia z poprzedniego spotkania:

Jacek Kulesza (ur. 10 lutego 1979 w Gdańsku) – polski muzyk rockowy. Gitarzysta, wokalista, autor tekstów. Przez lata, jako gitarzysta i współautor muzyki, wraz z Grzegorzem “Guzikiem” Guzińskim i Patrykiem “Patem” Stawińskim, stanowił o brzmieniu wybrzeżowej formacji Homosapiens. Po jej rozpadzie został członkiem zespołu Romana Puchowskiego Von Zeit. Koncertował też min. z solową formacją Jacka Lachowicza. Od 2003 roku prowadzi awangardowy projekt muzyczny Jacek Kulesza Trio Waliza i Tamburyn. W JAKTrio oprócz akustycznej gitary, Kulesza wykorzystuje swoiste brzmienie walizki podróżnej i tamburynu, jak również przetworzonych efektów wokalnych. Jest autorem całości muzyki i tekstów, a także gra na wszystkich instrumentach.

Oprac. Paweł Musiał