Mistrzowski tytuł GKH

0
429

Zespół GKH Gdynia pokonał Mad Dogs Sopot 4:3 (2:1, 0:2, 2:0) w finale Trójmiejskiej Ligi Hokeja, który odbył się w piątek, 31 marca w Hali Olivia!

Gdynianie obronili mistrzowski tytuł zdobyty przed rokiem! To finałowe starcie zakończyło sezon hokejowy. Zwycięską bramkę dla gdynian zdobył kapitan drużyny – Karol Przybyła.

Emocji w piątek na trybunach hali Olivia nie zabrakło. Kibice obu drużyn i nie tylko oni z zaangażowaniem oglądali niezwykle zacięte rozgrywki. Ponownie górą byli hokeiści GKH Gdynia, pokonując drugi raz z rzędu Mad Dogs Sopot. Łatwo nie było, ale finalnie mecz zakończył się wynikiem 4:3 (2:1, 0:2, 2:0). Decydująca okazał się trzecia tercja, podczas której gdynianie wysunęli się prowadzenie, odrabiając straty z drugiej tercji. Zwycięską dla swojej drużyny zapewnił jej kapitan, Karol Przybyła, który w 53. minucie zdobył bramkę, decydującą o sukcesie.

Gdynia silna hokejem

Warto przypomnieć, że do finału tegorocznych rozgrywek gdyńscy zawodnicy przystąpili wyłącznie z jedną porażką w sezonie, przegrywając zaledwie jedno spotkanie z Mad Dogs. Jednakże mimo wszystko bilans w bezpośrednich starciach tych ekip jest korzystny dla GKH, które wygrało 2 z 3 meczów.

Ogółem hokeiści Gdyńskiego Klubu Hokejowego spośród 12 rozegranych spotkań 11-krotnie schodzili z lodu zwycięsko. W play-offach zaś dwukrotnie wyraźnie pokonali czwarty po sezonie zasadniczym Goldwell Gdańsk 9:2 i 7:4. Piątkowy finał w hali Olivia był w zasadzie powtórzeniem sytuacji z ubiegłego roku. Wtedy to właśnie ekipy z Gdyni i Sopotu rywalizowały o końcowy triumf. Górą byli gdynianie, wygrywając 7:5. Szalę zwycięstwa przychylili wówczas dwoma celnymi trafieniami krążka w bramce więcej.

Kto zagrał w piątek?

Przypomnijmy składy obu drużyn na mecz finałowy: GKH Gdynia – Bramkarze: Mateusz Dąbrowski, Marek Syldatk, zawodnicy z pola: Grzegorz Głogowski, Wiktor Wilewski, Piotr Grabowski, Jan Andrzejewski, Wojciech Stachowiak, Karol Palimeris, Hannes Elfstrom, Konrad Kazimierczak, Konrad Jagodziński, Filip Bierla, Dariusz Gnerowicz, Mateusz Barański, Patryk Majewski, Jakub Krystecki, Mariusz Maćkowiak, Bartłomiej Woźniak, Piotr Leszczyński, Karol Przybyła, Piotr Lickiewicz, Przemysław Kuczyński, Michał Kłosiński.

Mad Dogs Sopot – Bramkarze: Karol Kabat, Marcin Cejer, Zawodnicy z pola: Marcin Okuniewski, Dariusz Brucki, Piotr Kaczmarek, Damian Kamiński, Dominik Kraszewski, Gleb Opanasiuk, Jarosław Sołdyk, Rafał Klein, Michał Śmigielski, Jonathan Kaczmarek, Grzegorz Suwała, Jacek Tyczyński, Maciej Fojcik, Leszek Drozd, Krzysztof Suwała, Piotr Malicki, Piotr Kociemba, Michał Żołnowski, Michał Okuniewski, Maciej Delebis, Maciej Wawrzeniak, Szymon Wróbel.

Rozgrywki Trójmiejskiej Ligi Hokeja na Lodzie są prowadzone we współpracy i w oparciu o dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.