Międzypokoleniowa Paczka Świąteczna

0
101

Fundacja Adaptacja zaprasza do udziału w Międzypokoleniowej Paczce Świątecznej.

Jeśli nie jest Ci obca chęć pomagania, pomóż w stworzeniu prezentów dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

W ciągu ostatnich ośmiu lat nasza pomoc dotarła do ponad 15.000 osób. Doskonale znamy naszych podopiecznych. Paczki zostały przekazane do najbardziej potrzebujących osób, którym pomagamy na co dzień. Naszymi działaniami pokazujemy seniorom, że mogą liczyć na dobroć ludzi młodych, a ludziom młodym na dobroć i naukę od tych starszych – mówi Kordian Kulaszewicz, prezes Fundacji Adaptacja.

Jak można pomóc? Przekaż darowiznę na konto Fundacji Adaptacja 28 1240 5442 1111 0010 9755 5415 z dopiskiem “Paczka”. Można także dołączyć do akcji przekazując do siedziby Fundacji suche produkty spożywcze, na przykład kasze, makarony czy cukier lub przetwory i konserwy oraz artykuły higieniczne i kosmetyczne. Produkty przyjmowane będą od 1 grudnia w godzinach od 10:00 do 15:00.

Ideą projektu jest łączenie osób z różnych grup wiekowych, tworząc międzypokoleniową sieć dobroci. Przygotowane paczki trafiają do potrzebujących w różnym wieku. Dla seniora podarunek przekaże wolontariusz zdecydowanie młodszy, dla dziecka – osoba starsza.

Partnerami wydarzenia są Radio Gdańsk, Radio Kaszebe, TVP3, Dziennik Bałtycki Fundacja Energa, Fundacja BGK, Fundacja PKO.

Oprac. Małgorzata Trasna