Mecz Polska – Niemcy 🗓

0
383

Po historycznym zwycięstwie nad Belgami (21:15), biało-czerwona reprezentacja rugby, w najbliższą niedzielę 5. marca, podejmie drużynę Niemców. Początek meczu o godzinie 20:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Triumf nad drużyną Belgii sprawił, że półfinałowe starcie drugiej części turnieju będzie miało miejsce w Gdyni. Naprzeciw polskiej drużyny staną nasi zachodni sąsiedzi, z którymi zwyciężyliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Stawką meczu będą miejsca 5-8. Drugą parę utworzą Holandia i Belgia.

Niemcy to zespół, który również w tym sezonie awansował do Rugby Europe Championship. Drużyna ta zajęła ostatnie miejsce w grupie A, nie wygrywając żadnego meczu. Nie oznacza to jednak, że biało-czerwoni będą mieli ułatwione zadanie. Niemiecka reprezentacja składa się z doświadczonych zawodników, którzy w Gdyni będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i odnieść pierwsze zwycięstwo w Rugby Europe Championship.

Niezależnie od wyniku tego meczu, na koniec rozgrywek Polaków czeka wyjazd do Amsterdamu, gdzie rozegranie zostanie faza finałowa. Nasz zespół będzie miał szansę powalczyć o piątą lokatę, co byłoby ogromnym sukcesem dla debiutującej w REC polskiej reprezentacji. W tym sezonie żadna z drużyn nie spadnie z europejskiej ligi mistrzów w rugby, więc podopieczni Christiana Hitta mogą przygotowywać się do kolejnych meczów bez zbędnej presji.

Na zgrupowanie Kadry Narodowej Mężczyzn XV – Gdańsk/Gdynia, które odbywać się będzie w okresie od 26 lutego do 6 marca, zostało powołanych trzech zawodników RC Arka Gdynia. Są to Dawid Banaszek, Dominik Mohyła i Adam Zapędowski. Kto z tej trójki wystąpi w niedzielnym meczu zależeć będzie od decyzji trenera biało-czerwonych.

Oprac. Karol Molęda

Scheduled Featured rugby