Mały Kack, wielki plac zabaw

0
902

Mały Kack zyska nowy plac zabaw. Inwestycja z pewnością ucieszy najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy.

Plac powstanie na działce gminnej, w sąsiedztwie istniejącej siłowni „pod chmurką”. Zarząd Dróg i Zieleni właśnie ogłosił postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla tego zadania.

Powierzchnia terenu, na którym zostanie wybudowany plac zabaw, liczy prawie 460 m2. Nie rosną na nim drzewa i krzewy, co daje duże pole manewru dla projektanta. Może on dowolnie rozplanować układ urządzeń zabawowych, które będą dedykowane młodszym dzieciom i młodzieży szkolnej.

Proces przygotowania i opiniowania projektu zagospodarowania terenu, zgodnie z oczekiwaniami pomysłodawców zadania będzie koordynował ZDiZ. Instytucja zadba również o to, by nowe miejsce zabaw spełniało Standardy Dostępności dla miasta Gdyni – W związku z tym nowy plac zabaw zamierzamy wyposażyć m.in. w: popularne przez dzieci trampoliny i huśtawki oraz urządzenia do wspinaczki. Dobór wyposażenia obiektu ma sprzyjać nie tylko dobrej zabawie, ale też rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową maluchów i sprawność fizyczną starszych dzieci – wyjaśnia Urszula Kubicka-Formela, nadzorująca to zadanie z ramienia ZDiZ.

Pod urządzeniami zabawowymi mają pojawić się nawierzchnie żwirowe, syntetyczne, a w rejonie wejścia i w obrębie ławek – nawierzchnie z kostki betonowej oraz trawnik. Projektant ma również zadbać o elementy małej architektury w postaci ławek z podłokietnikami, ławki młodzieżowej, stojaków rowerowych oraz koszy na odpady. Zgodnie ze gdyńskimi standardami plac będzie dawał możliwość dojazdu oraz dostępu do urządzeń osobom z niepełnosprawnościami. Do 20 maja 2020 roku do godz. 10:45 trwa przyjmowanie ofert. Wyłoniony projektant będzie miał 90 dni na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Oprac. Rafał Cieślik