Mały Kack: nowa siedziba Rady Dzielnicy

0
451

Od początku lutego siedziba Rady Dzielnicy Mały Kack, mieści się przy ul. Łowickiej 51, w budynku oddanej niedawno filii Biblioteki Gdynia i Przystani Sąsiedzkiej.

Przypomnijmy, że Rady Dzielnic są jednostkami pomocniczymi działającymi na terenie miasta, które dzięki środkom zabezpieczonym w budżecie miasta realizują działania społeczne, kulturalne czy sportowe, ale także inwestycyjne, istotne dla mieszkańców Gdyni.

Przez lata siedziba Rady Dzielnicy Mały Kack była usytuowana w różnych częściach dzielnicy, a umieszczenie jej w nowym budynku, który będzie posiadał odpowiednie zaplecze, zainicjował Sebastian Jędrzejewski – kiedyś radny dzielnicy, obecnie radny miasta.

Nowa Biblioteka oraz Przystań Sąsiedzka to nowe centrum dzielnicowe, którego bardzo brakowało. Dlatego niezwykle ważne, żeby mieszkańcy mieli w jednym miejscu także siedzibę Rady Dzielnicy. Można powiedzieć, że rada wraca na stare miejsce, ale w nowym budynku. Bo to właśnie w byłym budynku Domu Kultury, a później Centrum Kultury miałem przyjemność rozpocząć moją przygodę z Radą Dzielnicy. – mówi dla serwisu gdynia.pl Sebastian Jędrzejewski.

To nie pierwsza przeprowadzka, w ubiegłym roku siedziby zmieniły także Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, Rada Dzielnicy Leszczynki i Rada Dzielnicy Działki Leśne.

Rady Dzielnic nie ponoszą kosztów prowadzenia biura z wydzielonych budżetów statutowych – opłaty administracyjne, jak również zatrudnienie pracownika jest pokrywane bezpośrednio ze środków budżetu miasta. To co istotne biura otwarte są zazwyczaj 3 dni w tygodniu – w różnych godzinach, także popołudniowych, tak aby dostępne były dla społeczności dzielnicy.

Oprac. Karol Molęda