Las czystszy po imprezie na orientację?

0
776

Czy odpowiedź twierdząca na tytułowe pytanie jest możliwa? Tak! Uczestnicy AnO Skrzat w ramach zadań dodatkowych na trasie sprzątali śmieci. W ten sposób organizator chciał sprawić świąteczny prezent mieszkańcom lasu.

W okolicy Witomina bawiło się w zeszłą sobotę około 50 osób. Byli tacy, którzy chcieli się zmęczyć i pokonać trasę jak najszybciej, ale nie zabrakło też osób startujących w rodzinnym gronie. Głównym zadaniem uczestników było odnalezienie wszystkich Punktów Kontrolnych przy pomocy kompasu i specjalnie przygotowanej mapy.

Motywem przewodnim imprezy, poza oczywiście Skrzatem we własnej osobie, była ekologia. Oprócz sprzątania, zawodnicy w trakcie swojego marszu rozwiązywali także zagadki związane z ochroną środowiska. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa prezentowa, a także uhonorowano uczestników którzy nie opuścili żadnej edycji Alternatywy na Orientację w mijającym roku.

Cykl AnO 2018 rozpocznie się także w Gdyni, tym razem na Wiczlinie. Organizatorzy 17 lutego 2018 zapraszają na AnO Dzik! Więcej informacji już wkrótce na oficjalnej stronie zawodów.

Oprac. Rafał Adametz