Kulturalne Pogórze 🗺

0
766

W mediatece na Pogórzu odbywają się spotkania w ramach projektu “Kulturalne Pogórze”. Jest to cykl szkoleń i prelekcji skierowanych dla mieszkańców dzielnicy.

Odbywają się liczne spotkania z mieszkańcami na którym trwają dyskusje na temat historii regionu – tej którą pamiętamy, oraz tej bardzo odległej, którą odkrywają archeolodzy. W ramach cyklu odbywają się również spotkania związane ze zdrowiem, udzielaniem pierwszej pomocy, a także warsztaty rękodzieła.

Dzisiaj odbyły się warsztaty pt.: Senior ratuje swojego wnuczka. Za ten blok było odpowiedzialne Stowarzyszenie KrewAktywni.

– Podczas dzisiejszych zajęć omawialiśmy różne przypadku udzielania pierwszej pomocy. Dużą uwagę poświęciliśmy przypadkom z udziałem niemowląt i dzieci. Jedna z Pań na sali niedawno została babcią i bardzo chciała aby właśnie te tematy były najszerzej omówione – mówi Lechosław Dzierżak, prezes Stowarzyszenia KrewAktywni. – Podczas krótkiego szkolenia omawiamy tylko wybrane tematy. Chcemy zaszczepić chęć ukończenia pełnego kursu, który można w Gdyni zrobić bezpłatnie – dodaje.

Projekt odbywa się dzięki wygranej w konkursie Przyjazna Dzielnica – głosowanie mieszkańców

Oprac. Ania

dzielnica Pogórze
Map