Koszykarki mistrzyniami Polski!

0
949

Drugi rok z rzędu po złote medale mistrzostw Polski sięgnęły zawodniczki VBW Arki Gdynia.

 

W finale, który toczył się do trzech zwycięstw, pokonały CCC Polkowice 3:2. Zdołały również ustanowić niesamowity rekord ligowych spotkań bez porażki.

Finałowy sukces zrodził się jednak w bólu. Kiedy wydawało się, że przy znakomitej serii 53 meczów bez porażki w lidze i prowadzeniu 2:0 w rywalizacji finałowej, spotkanie numer trzy będzie formalnością, wówczas zaczęły się prawdziwe emocje. Dla gdynianek zaś problemy. Dwa kolejne triumfy polkowiczanek były sporego kalibru niespodzianką. Zwłaszcza czwarte starcie, w którym gospodynie dokonały wręcz niemożliwego. Konieczny był piąty mecz. W nim wątpliwości już nie było.

Ów charakter gołym okiem było widać w ostatnim spotkaniu. Gdynianki naładowane były pozytywną energią niczym Papaj po zjedzeniu puszki szpinaku. Przewaga rosła do ogromnych rozmiarów. To była prawdziwa dominacja – taka sama przez ostatnie dwa lata w każdym z meczów na krajowym podwórku.

VBW Arka Gdynia – CCC Polkowice 97:69
W kwartach: 24:19, 21:13, 35:18, 17:19
Skład złotych medalistek mistrzostw Polski: Barbora Balintova, Alice Kunek, Laura Miskiniene, Kamila Borkowska, Sonja Greinacher, Marissa Kastanek, Aldona Morawiec, Kamila Podgórna, Amalia Rembiszewska, Angelika Slamova, Artemis Spanou.

Źródło: gdynia sport

Oprac. Amelia Bielska