Konkurs na recenzję spektaklu

0
790

To propozycja dla pasjonatów teatru, wnikliwych widzów i osób, dla których samo obejrzenie spektaklu to za mało – chcą pisać o kulturze!

Tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto 2020” będzie towarzyszył konkurs na recenzje festiwalowych spektakli „Młoda Krytyka”. Konkurs ma charakter otwarty, do udziału zapraszamy więc osoby, które nigdy wcześniej nie pisały recenzji teatralnych, jak i osoby, które mogą się pochwalić takimi publikacjami. Czekamy na recenzje festiwalowych spektakli (również tych dla najmłodszych), gdzie opiszecie swoje wrażenia, spróbujecie ocenić grę aktorską i odkryć przesłanie przedstawienia.

Na recenzje czekamy już po pierwszych prezentacjach, rozstrzygnięcie zaplanowaliśmy na wtorek, 11 sierpnia.  Wybrane recenzje będziemy sukcesywnie publikowali na naszym blogu – pociagdomiasta.blogspot.com

Na festiwalowych recenzentów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez naszych Partnerów. Będą to między innymi: książki od Nagrody Literackiej Gdynia, voucher do wykorzystania w gdyńskiej restauracji Oberża 86, voucher od Teatru Gdynia Główna uprawniający do wstępu na wszystkie spektakle do końca 2021 roku oraz pakiety katalogów z Muzeum Miasta Gdyni. Jest więc o co walczyć! Pióra w dłoń i do dzieła! Teksty (o dowolnej długości) należy przesyłać na adres gbryszewski@teatrgdyniaglowna.pl z dopiskiem „Młoda Krytyka” do końca niedzieli, 9 sierpnia.

Oprac. Rafał Cieślik