Koniec prac na Kwiatkowskiego

0
583

Kompleksowa rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego dobiegła końca a od 24 czerwca etapami będą przywracane kolejne strefy stałej organizacji ruchu na tej ulicy.

Po remoncie będzie ona miała dwa buspasy, a także trzy pasy ruchu, obustronne chodniki i drogę rowerową. W ramach inwestycji przebudowywane zostało także skrzyżowanie z ul. Podgórską. Mieszkańcy Obłuża zyskali nowe chodniki, zmodernizowaną infrastrukturę przystankową oraz sygnalizację świetlną. Powstała także nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełniło nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. Amatorzy jednośladów będą mieli do dyspozycji kolejny fragment drogi rowerowej, realizowany w ramach międzynarodowej trasy R-10, który powstał po jednej stronie i został połączony z odcinkiem trasy biegnącym od ul. Andersa do ul. E. Kwiatkowskiego.

Prace zrealizowała firma Strabag sp. z o.o., a koszt inwestycji opiewa na kwotę prawie dwudziestu trzech milionów złotych.

Droga rowerowa powstająca w ramach ww. inwestycji jest realizowana z projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.

Oprac. Mateusz Kalinowski