Kolosy w dobie pandemii

0
754

To była całodzienna podróż dookoła świata. 11 godzin inspirujących historii i opowieści o ekstremalnych wyprawach w najdalsze zakątki globu.

Kolosy rokrocznie przyciągały do Gdyni tłumy globtroterów i pasjonatów dalekich wypraw. Tym razem, ze względu na obostrzenia związane z trwającą pandemią koronawirusa, miłośnicy wojaży nie mogli się spotkać z ulubionymi podróżnikami twarzą w twarz. Mieli jednak możliwość wysłuchać ich opowieści podczas transmisji na żywo z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdyni.

Choć w tym roku 22. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbyły się w formie online, to emocji nie brakowało. Miłośnicy dalekich wojaży mogli z dowolnego miejsca obejrzeć i wysłuchać prelekcji oraz rozmów z ponad 20 podróżnikami z całej Polski. Nie zabrakło również gali wręczenia nagród. Statuetki Kolosów trafiły do podróżników, których wyprawy i dokonania okazały się najciekawsze i najlepsze. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Joanna Pajkowska, Agnieszka Dziadek czy Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski. Super Kolosa 2019 za całokształt osiągnięć otrzymał Ryszard Pawłowski

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska