Ciekawa sceneria to nie wszystko

0
862

W kinach premier i głośnych produkcji jak na lekarstwo. W sumie to nawet dobrze, bo można znaleźć czas na rodzime produkcje.

Film „Tarapaty 2” to sequel kryminalno-przygodowej opowiastki o rezolutnych dzieciakach, które natrafiły na trop skarbu. Kolejna część opowieści to przygody Julki i Olka, do których dołącza nieco zwariowana i bardzo energiczna Felka. Młodzi bohaterowie rozwiązują sprawę zaginionego obrazu, w którego zniknięcie zamieszana jest ciotka Julki.

Zainteresowało Was streszczenie? Nas też i.. niestety na tym się skończyło. Produkcja z założenia miała być interesująca dla najmłodszych a rozrywką starszych. Postacie są, delikatnie mówiąc, ciekawe i często prezentują sobą całą gamę emocji jednak w ich grze zabrakło tej iskry, napięcia czy zaskoczenia. Ta familijna opowiastka, mimo dość zabawnych dialogów, najzwyczajniej “nie wciąga” widza bo brakuje najważniejszego do ekranizacji  kryminału – akcji

Mimo wszystko, nie był to czas stracony. Obraz ogląda się miło, starszych cieszy fakt, że w filmie dużo mówi się o przyjaźni, zaufaniu i osiąganiu upragnionych celów. Przez chwilę można też nacieszyć oko mistrzowskimi scenami rozgrywanymi w pięknych muzealnych wnętrzach, mrocznych i ciasnych labiryntach czy zapierających dech plenerach.

Oprac. Anna Brzeska-Cupisz i Paweł Musiał