Karwiny: sportowy piknik

0
431

Niedzielny piknik sportowy na Karwinach przepełniony był sportową rywalizacją, wyśmienitą zabawą i gorącą atmosferą. Pogoda i frekwencja dopisały, a wydarzenie Rady Dzielnicy Karwiny stało się doskonałą okazja do sąsiedzkiej integracji.

Wydarzenie odbyło się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Staffa 10, w tym na nowym boisku. Wyczekiwany przez wszystkich obiekt sportowy został przetestowany przez młodzież podczas turnieju piłki nożnej oraz w meczu mieszkańcy ws. samorządowcy. W drużynie przedstawicieli miasta znaleźli się m.in. Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta, Sebastian Jędrzejewski, Ireneusz Trojanowicz i Marek Dudziński, radni miasta oraz Piotr Borek, przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Karwiny i Adam Sierant, radny dzielnicy Karwiny, gościnnie wystąpił Andrzej Ryński, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście. Na trybunach piłkarskiej rywalizacji kibicowali mieszkańcy oraz Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, Adam Skurat i Anna Szpajer, radni miasta oraz radni i sympatycy z sąsiadujących dzielnic.

Przypomnijmy, że Karwiny zyskały boisko z nowoczesną nawierzchnią z trawy syntetycznej, obiekt o powierzchni 2265 metrów kwadratowych, posiada nowoczesne odwodnienie oraz warstwę elastyczną, czyli tak zwany shockpad. W ramach inwestycji zamontowane zostały nowe bramki oraz oświetlenie, a trybuny zostały odświeżone.

Gospodarze pikniku czyli Rada Dzielnicy Karwiny przygotowała dla uczestników wiele atrakcji. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie i zamki oraz mechaniczne zwierzątka do jazdy, a nie co starsi mogli spróbować swoich sił na wyskokowych trampolinach eurobungee. Nie zabrakło edukacyjnej strefy czyli miasteczka drogowego, gdzie można było przetestować jak bezpiecznie przebyć drogę do szkoły i przedszkola oraz wziąć udział w warsztatach na temat segregacji odpadów. Miłośnicy kulinariów mogli zaspokoić swój głód przysmakami z foodtrucka, posmakować popcorn i watę cukrową, a pragnienie ugasić wodą prosto z beczkowozu PEWiK-u. Wyśmienita zabawa i słoneczna aura pozostaną w pamięci mieszkańców na długo.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Martyna Rodzik