IV Pomorski Dzień Seniora 🗓

0
154

Fundacja Adaptacja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych 1 października organizuje IV Pomorski Dzień Seniora w Gdyni.

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy. W związku z tym, jak co roku, 1 października  organizowany będzie IV Pomorski Dzień Seniora w Gdyni. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, a gwoździem programu będzie Przemarsz pod hasłem „Żyj kolorowo” i koncert charytatywny Grzegorza Poloczka.

● PRZEMARSZ pod hasłem: „Żyj kolorowo”

Wydarzeniem rozpoczynającym IV Pomorski Dzień Seniora będzie kolorowa parada seniorów i przyjaciół, która rozpocznie się dnia 1 października o godzinie 12:00 przed Urzędem Miasta Gdyni i przejdzie ulicą Świętojańską przy akompaniamencie orkiestry dętej. Pierwsza część eventu zakończy się słodkim poczęstunkiem i krótkim występem muzycznym na Placu Kaszubskim. Wydarzenie finansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Nowe FIO.

● KONCERT CHARYTATYWNY GRZEGORZA POLOCZKA

Kolejnym etapem świętowania będzie koncert charytatywny o godz. 14:00 w Sali Koncertowej Morskiego Portu Gdynia S.A. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Poloczek – znany polski piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów Kabaretu Rak. Wstęp jest bezpłatny. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura Interwencje. Edycja 2022. Partnerem strategicznym jest Grupa Orlen S.A.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potrzeby i problemy grupy senioralnej. Celem wydarzenia jest pokazanie młodszym pokoleniom, że ich ojcowie i dziadkowie wciąż są aktywni, otwarci, chętni integracji i wzajemnego dzielenia się swoimi doświadczeniami. IV Pomorski Dzień Seniora jest wspaniałą okazją, aby podziękować seniorom za wkład w budowanie społeczeństwa!

Od 2014 r. fundacja Adaptacja działa na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie i wszystkich, którym zależy na aktywizacji. W ramach naszych działań prowadzimy Świetlicę Opiekuńczą dającą seniorom możliwość integracji z rówieśnikami w domowych warunkach. Zapewniamy im opiekę, a wszystkie aktywności są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Podopieczni mogą liczyć na pomoc fizjoterapeuty oraz brać udział w terapii zajęciowej.

Równie ważną inicjatywą jest Klub Seniora, w ramach którego przeprowadzane są spotkania ze specjalistami oraz pasjonatami, którzy dzielą się zainteresowaniami. Klub organizuje wycieczki edukacyjno-krajoznawcze czy wyjścia do placówek kulturalnych. Podczas zajęć seniorzy mogą uczestniczyć w aktywnościach sportowych pokroju zajęć gimnastycznych lub ćwiczeń na basenie. Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich – PROO.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled Śródmieście