Informator ósmoklasistów

0
647

Ósmoklasiści przygotowują się do wyboru szkoły ponadpodstawowej. Pomoże im w tym informator, który jest kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich placówek oświatowych.

W publikacji można znaleźć charakterystykę poszczególnych szkół ponadpodstawowych, opisy oddziałów i pozalekcyjnych aktywności oraz charakterystyki zawodów.

Informator to kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich szkół ponadpodstawowych. Na 94 stronach znajdziemy charakterystykę gdyńskich szkół ponadpodstawowych, szczegółowy opis oddziałów, pozalekcyjne aktywności oraz charakterystyki zawodów. Są tam również zamieszczone informacje o kursach zawodowych, przeliczaniu ocen na punkty czy też możliwości skorzystania ze wsparcia doradcy zawodowego.

Dodajmy, że uczniów wybierających szkołę ponadpodstawową nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią, czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim. W celu ułatwienia procesu rekrutacji zniesiony został limit ilości szkół jakie mogą w tym roku wybrać uczniowie. Dlatego w tym roku w Gdyni uczniowie mogą wybrać wszystkie szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów.

Zachęcamy do przejrzenia informatora, który znajduje się pod LINKIEM

Oprac. Małgorzata Trasna