Grabówek: powstanie nowe liceum

1
1521

Uczniowie, których pasją jest sport, będą mieli nowe możliwości. Miasto podpisało list intencyjny ze stowarzyszeniem In gremio w sprawie powołania Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

Placówka będzie dzielić budynek ze Szkołą Podstawową nr 52 przy ul. Okrzei 6. Szkołę będzie prowadziło stowarzyszenie In gremio.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia

Cieszę się, że dzięki tej współpracy możemy poszerzyć ofertę edukacyjną i wprowadzić ją na jeszcze wyższy poziom, tym razem w zakresie rozwoju talentów sportowych młodzieży. Ze analiz wynika, że puste przestrzenie, które są obecnie w Szkole Podstawowej nr 52, powinny zacząć służyć nowej funkcji. Jesteśmy przekonani, że liceum dla młodzieży uzdolnionej sportowo w znakomity sposób wpisze się w potrzeby dzielnicy i pozwoli na nowo tchnąć ducha sportowego wśród młodych gdynian – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Od samego początku samorząd Gdyni planował, by VII Liceum Ogólnokształcące, które funkcjonowało w ramach Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ul. Władysława IV, zostało przeniesione jako placówka publiczna do budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 52 i by to właśnie szkoła publiczna była rozwijana w tej lokalizacji. Choć pomysł ten spotkał się z uznaniem samych uczniów i społeczności VII LO, to ostatecznie decyzja została wstrzymana przez Pomorską Kurator Oświaty. To jednak był impuls dla rozwoju szkolnictwa niepublicznego – ważnej oferty, z której także mogą korzystać gdynianie. Dobrym partnerem w tej kwestii okazało się stowarzyszenie In gremio, które posiada ogromne doświadczenie m.in. w prowadzeniu niepublicznych szkół mistrzostwa sportowego oraz edukacji sportowej dzieci i młodzieży.

Bezpieczne i niezależne kształcenie uczniów na dwóch poziomach edukacji gwarantuje bardzo dobra infrastruktura sportowa Szkoły Podstawowej nr 52 i konstrukcja budynku.

Już od 1 września br. roku naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego może rozpocząć nawet ponad 250 uczniów – tyle miejsc będzie czekać na młodych sportowców. Zajęcia treningowe będą odbywać się w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 52 oraz w nowo budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym. Szkoła zaprasza również utalentowanych uczniów spoza Gdyni, dla których zostanie przygotowanych ponad 70 miejsc w internacie przy ul. Pomorskiej.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobra infrastruktura sportowa sp52??? Drogie Władze Gdyni, czy Wy aż tak bardzo jesteście odklejeni od rzeczywistości? Szkoła nie ma bieżni, zamiast boiska jest klepisko robiące za sralnie dla psiaków, dziurawe pseudotartanowe klepisko do kosza (koszty brak).

Comments are closed.