Grabówek i Leszczynki razem piknikowały

0
755

To była wielka eksplozja atrakcji, która czekała na każdego, kto w sobotę pojawił się na boisku szkolnym SP 52 przy ulicy Okrzei.

Oficjalne otwarcie pikniku miało miejsce punktualnie o godz. 11, kiedy na scenie pojawili się organizatorzy sobotniego święta – przedstawiciele Rady Dzielnicy Grabówek oraz Rady Dzielnicy Leszczynki a także przedstawiciele Rady Miasta. Po części oficjalnej scenę przejęli artyści z Młodzieżowego Domu Kultury. Swoje układy zaprezentowały Calypso oraz duet Lena i Renia świętujące w tym roku triumfy na Grand Prix Cheerleraders w Rumi i Kobylnicy – za których rozwój odpowiada trener Monika Poleniewicz.

Następnie przyszedł czas na popisy wokalne. Po raz pierwszy tego dni wystąpili na niej wokaliści Kropek, Incognito oraz Euforii – podopieczni Katarzyny Laszkowskiej. Po nich swój pokaz dali wielbiciele ruchu z Gdyńskiej Akademii Parkour. Na co dzień można do nich dołączyć podczas bezpłatnych zajęć finansowanych z Budżetu Obywatelskiego na tej dzielnicy. Odbywają się one cykliczne w piątki o 17:00 na Placu Sportów Miejskich w Gdyni przy ulicy gen. Orlicz Dreszera na Leszczynkach, a także we wtorki o godz. 17:00 na Skwerku Księdza Mowińskiego przy ul. Wielkokackiej na Witominie.

Tego dnia na scenie zaprezentowali się również utalentowani artyści zespołu Granda, wyjątkowo w trzyosobowym składzie, a także finalista The Voice Kids Szymon Lubicki, który na zakończenie zaprosił na scenę swojego brata. O ich artystyczny rozwój dba Elżbieta Cupiał. Nie zabrakło także tańca. Za energetyczną zumbę odpowiadała Monika Tran Van, doskonale znana uczestnikom Gdyńskiego Poruszenia, a także Natalia Sierhej – uczestniczka programów You Can Dance, Got to dance i Mam Talent, która nauczyła zgromadzonych układu tańca Street Dance. Swoje umiejętności zaprezentowali także judocy gdyńskiego klubu Galeon, którzy na co dzień trenują w budynku zlokalizowanym przy ul. Morskiej 89-91.

Atrakcji nie zabrakło również poza sceną. Pchli targ, malowanie twarzy, konkursy, gry i zabawy, nauka węzłów żeglarskich, mecze z komentarzem na żywo, warsztaty rękodzieła, rysunku artystycznego, malarstwa oraz rzeźby przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury – tego nie sposób było się nudzić. Zainteresowaniem cieszyły się również pojazdy Straży Miejskiej, do których można było wsiąść, zrobić zdjęcia, a nawet… uruchomić koguta!

Po roku przerwy powoli wracamy do normalności i organizujemy wydarzenia dla mieszkańców. Piknik, pokazy kinowe i teatralne, realizacja tych zadań w ostatnim czasie, dała nam radnym dzielnicy satysfakcję, a przede wszystkim pozwoliła mieszkańcom na oderwanie się od codziennych obowiązków i wspólne spędzenie czasu – mówił Łuksza Strzałkowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Leszczynki.

Uczestnicy licznie skorzystali również z badania pomiaru ciśnienia, cukru oraz porad dietetycznych, a także z instrukcji związanych z pierwszą pomocą w namiocie Lifeguard Gdynia. Zgromadzeni mogli także ugrillować kiełbaski i napić się źródlanej wody, którą przygotował PEWiK.y. To co, do zobaczenia za rok?

Mat. własne i GCS

Oprac. Martyna Rodzik