Gra w statki na powietrzu

0
590

Jaka inna gra z dawnych lat pasowałaby lepiej do Muzeum Marynarki Wojennej, jeżeli nie słynne „okręty”?

 

Choć niektórzy pamiętają ją ze zwykłej kartki papieru z tylu szkolnego zeszytu, to teraz w klasyczną planszówkę można też zagrać… w plenerze. Na zewnętrznej wystawie pojawiły się specjalne stoły do popularnej rozgrywki.

Muzeum Marynarki Wojennej – jedna z najbardziej charakterystycznych placówek kultury w Gdyni – od środy, 5 maja jest ponownie otwarte i czeka na zwiedzających. Najciekawsza nowość czeka jednak nie w samych murach muzeum, a na zewnątrz.

Na wystawie plenerowej obok budynku przy ul. Zawiszy Czarnego, gdzie do tej pory na co dzień można było podziwiać m.in. efektowne armaty czy pociski teraz zagościła nowa atrakcja. To stoły do gry w słynne „okręty” lub, jak mawiają niektórzy, „statki”. W muzealnym wydaniu to nic innego, jak po prostu „Bitwa Morska”, czyli przeniesiona na stół klasyczna wersja popularnej gry planszowo-strategicznej, w której musimy strzelać w ciemno w wybrane pola na planszy przeciwnika – tak, aby „zatopić” rozstawione wcześniej przez niego okręty.

Nowa atrakcja to okazja to cofnięcia się w czasie i przypomnienia sobie zasad prostej gry, na której wychowywało się kilka kolejnych pokoleń lub wprowadzenia w jej tajniki własnych dzieci.

Jak informuje Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gry w „okręty” na nowych stołach może spróbować każdy zwiedzający. Więcej informacji na temat wszystkich wystaw działających w placówce oraz godzin otwarcia i cen biletów można znaleźć na stronie www.muzeummw.pl.

Oprac. Amelia Bielska