Gimnazjum nr 4 (SP 52) zaprasza na kreatywne zajęcia!

0
767

18 marca, jak co tydzień, zapraszamy na Dni Otwarte w budynku naszego gimnazjum w godzinach od 10.00 do 12.00. Poza zajęciami sportowymi, przygotowano wirtualną podróż po Afryce.

W ramach reformy oświaty od września 2017 r. Gimnazjum nr 4 zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 52. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności nowy numer placówki 52 – nawiązuje do istniejącej tu wcześniej Szkoły Podstawowej nr 7 (5+2 = 7). Placówka chce wrócić do dobrych tradycji szkoły.

11 marca odbyły się pierwsze zajęcia zarówno dla uczniów klas III SP, jak też 6 i 7 – latków. Dla młodych pasjonatów historii zajęcia odbywały się pod hasłem: Za co kocham moją Gdynię. Składały się z 4 aktywności dostosowanych czasem i poziomem do młodych odbiorców w różnym wieku: od lat 5 do 10 lat.

W czasie sobotnich zajęć dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach pod hasłem „Zabawy z nauką” i poznać pojęcia z elektrostatyki. Dowiedziały się co to są ładunki elektryczne i skąd się biorą. “Mali naukowcy” wykonywali szereg doświadczeń – zbudowali elektryczny snopek ze słomek, przekonali się czy można naelektryzować człowieka i dzięki balonikom stworzyli niepowtarzalne fryzury. Udało się także zbudować elektrycznego żurawia, stworzyć elektryczny klej czy przesunąć puszkę. Dzieci mogły poznać zasadę działania maszyny elektrostatycznej a także zbudować dzwoneczki Franklina. Wszystkim eksperymentom towarzyszyły zabawy z językiem angielskim.

Misją naszej szkoły było i będzie wychowanie przez sport. Na hali sportowej odbywają się więc co tydzień zajęcia sportowe, poprzez które chcemy zachęcić dziewczęta i chłopców nauki w klasach usportowionych z siatkówką i koszykówką jako dyscyplinami wiodącymi.

 

Oprac. Małgorzata Balsewicz