Gdzie jest Abraham? 🗓

0
839

Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chce przybliżyć postać Króla Kaszubów mieszkańcom Gdyni i Pomorza. Przygotowali edukacyjną grę miejską pt.: “Sekretna Gdynia Abrahama”. Odbędzie się ona 18 maja.

Gra miejska to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z “Królem Kaszubów”. Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu, odgrywane przez przebranych w stroje z epoki statystów.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Inne Szlaki, Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia). Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy w Kaszubskim Forum Kultury przy al. Marszałka Piłsudskiego 18.

Start: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, godz. 10.00.
Zakończenie: Kaszubskie Forum Kultury, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, godz. 13.00.
Prowadzenie: Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki).
Kontakt z organizatorami:
Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego
tel. 505 919 414, parlamentwsaib@gmail.com
Lechosław Dzierżak, radny miasta Gdyni
tel. 507 155 385, l.dzierzak@gdynia.pl

Zapisz się – zgłoszenia indywidualne i grupowe, za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej: www.wsaib.pl/gramiejska, przyjmowane są do 16.05.2019 r.
Udział bezpłatny.
Limit miejsc: 300.

Wydarzenie dofinansowane przez miasto Gdynię i pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni Joanny Zielińskiej.
Współorganizator: Inne Szlaki (www.inneszlaki.pl)
Partnerzy strategiczni: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Gdynia (www.kaszubi.pl/o/gdynia), Kaszubskie Forum Kultury (www.kaszubskieforumkultury.pl), IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni (www.lo9.gdynia.pl), Delfinalia (www.delfinalia.pl).

Oprac. Witek Olejarz

 

Scheduled aktywnie dzielnica lifehacki miasto Śródmieście