Gdyńskie zajście kolędnicze 🗓

0
1165

Akademia Głosów Tradycji wraz z przyjaciółmi zaprasza wszystkich gdynian 27 grudnia do wspólnego kolędowania.

Nadchodzi piękny czas Świąt Bożego Narodzenia a wraz z nim “dobrej tradycji stanie się zadość”. Śpiewający kolędnicy, grajkowie, gwiaździch, Józef, Herod, Żyd, Żołnierz, Anioł, Śmierć, Czort, Bieda, Dziada, Baba, Cyganka, Koza, Koń, Niedźwiedź, Kogut…opanują ulicę Świętojańską.

Dawniej wierzono, że już sama obecność kolędnika, czyli istoty przybyłej z zaświatów to wielki dar. Kolędowanie to zawsze obrzędy związane z wymianą darów. W zamian za życzenia przyjmowane jako pomyślna wróżba urodzaju, powodzenia i łaskawego Nowego Roku, gospodarze obdarowywali kolędników świątecznymi łakociami lub drobnymi datkami. Dlatego odwiedzimy nasze ulubione miejsca: m.in. CafeKlaps, Uboga Krewna. Sprawimy, by było śpiewnie, tanecznie, wesoło i kolorowo!!

27 grudnia 2019 r, START: godz. 17:00, Gdynia, InfoBox ul. Świętojańska 30
Czas trwania: ok. 90 min.
Trasa: InfoBox-Gdyńskie Centrum Filmowe-Muszla Koncertowa- Cafe Klaps- Skwer im. Tajnego Hufca Harcerzy-Świętojanska-Kawiarnia Uboga Krwena- Świętojańska-Towarzystwo Miłośników Gdyni
Trasa może ulec niewielkim zmianom.

Do pysznej zabawy włączą się: Śpiewaczki Akademii Głosów Tradycji w rolach “rozmaitych”, Katarzyna Jackowska, Członkowie Koła Teatralnego, Towarzystwo Miłośników Gdyni w strojach własnego pomysłu i wykonania.
Józef ze Stowarzyszenie Trójwiejska, Pięknie śpiewający i bębniący członkowie zespołu Michalove, Anioł z Uboga Krewna i wielu innych uzdolnionych i wspaniałych przyjaciół.

Jeśli masz ochotę przyłączyć się do zabawy, zaproś nas a zaśpiewamy kolędę życzącą, odegramy scenkę z Herodów i sprawimy, że Twój Nowy Rok będzie rokiem urodzajnym, obfitującym w życiową energię, płodność i bogactwo. Zapraszamy szczególnie do kontaktu kawiarnie, lodziarnie, restauracje, pizzernie, księgarnie, salony fryzjerskie czy telefoni komórkowej, również mieszkańców, których lokale znajdą się na trasie happeningu. Kontakt: glosytradycji@gmail.com

Wydarzenie jest częścią projektu “Akademia Głosów Tradycji. Muzyczne dziedzictwo gdynian” i jest dofinansowane przez Urząd Miasta Gdynia.

Oprac. Krzysiek Marecki

Scheduled kulturalnie miasto