Gdyński jarmark

0
169

Gdynię opanował świąteczny klimat, a plac Grunwaldzki zamienił się w kolorowe, bożonarodzeniowe miasteczko!

Punktualnie o 12:00 w sobotę, 4 grudnia otwarty został Gdyński Jarmark Świąteczny. Na licznych straganach znaleźć można świąteczne przysmaki, rękodzieło czy wyjątkowe pomysły na prezenty pod choinkę. To także okazja dla najmłodszych do spotkania ze świętym Mikołajem we własnej osobie.

Gdyński Jarmark Świąteczny otwarty będzie 7 dni w tygodniu i potrwa aż do 30 grudnia. Miasteczko z rozmaitymi kramami znaleźć można na placu Grunwaldzkim u podnóża Kamiennej Góry – tuż przy Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym. Wizyta w tym miejscu to doskonała okazja, by poczuć świąteczną atmosferę.

Magię świąt na placu Grunwaldzkim poczuć można m.in. dzięki efektownym iluminacjom oraz świątecznym dekoracjom. Jarmark zdobią specjalnie przygotowane bramy, które stanowią doskonałe tłem do pamiątkowych zdjęć z rodziną i selfie.

Na odwiedzających czeka ponad 30 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. W szerokiej ofercie rękodzielniczej znajdą się m.in.: makramy, ręcznie robiona biżuteria, stroiki, ceramika czy gotowe zestawy upominkowe.

Nie zabraknie także specjałów kulinarnych z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub kupić można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, bigos, miody, słodycze czy domowej roboty wypieki. Na miejscu rozgrzeje nas gorąca czekolada, herbata świąteczna czy grzaniec. Wśród wystawców gastronomicznych znajdziemy także tych znanych ze Szlaku Kulinarnego Gdyni. To m.in. Kofeina czy Muszla.

Poza rozmaitymi straganami na odwiedzających czekają rozmaite świąteczne atrakcje, jak chociażby karuzela wiedeńska. Bez wątpienia jednak największym wydarzeniem jarmarku będzie obecność ulubieńca wszystkich dzieci – świętego Mikołaja. Zawita on do Gdyni już 6 grudnia i zadomowi się u nas na dłużej. Codziennie między godz. 16:00 a 19:00 najmłodsi będą mogli z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie zaaranżowanym pokoju w muszli koncertowej.

Przedświąteczny czas uatrakcyjnią także lokalni artyści. O doznania muzyczne zadbają m.in. podopieczni Młodzieżowego Dom Kultury w Gdyni i uczniowie szkoły muzycznej. Występy taneczne i wokalne będzie można oglądać od czwartku do niedzieli.

Gdyński Jarmark Świąteczny otwarty jest 7 dni w tygodniu, a w poszczególne dni funkcjonuje w godzinach:

od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00-20:00,
w piątki w godz. 13:00-21:00,
w soboty w godz. 11:00-21:00,
w niedziele w godz. 11:00-20:00.

Stoiska będą nieczynne 24 oraz 25 grudnia. Natomiast 26 grudnia gdynianie mogą go odwiedzić w godz. 12:00-21:00.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Mateusz Kalinowski